Saturday , 31 July 2021
karmen joller

Perearst Joller: vabaduste nautimise nimel tuleb end vaktsineerida

Perearst Joller: vabaduste nautimise nimel tuleb end vaktsineerida

Perearst Karmen Joller tõdes, et tihtipeale põhjendavad nooremaealised inimesed vaktsineerimisest loobumist või selle edasi lükkamist sellega, et võetakse endale mõtteaega või loodetakse sellele, et terve ja noor inimene ai haigestu.
“Mul on hea meel, et need inimesed tunnevad ennast hästi ja mul on hea meel, et nad on enamasti terved. Aga me teame, et delta tüvi, nagu ka statistika näitab, tabab ikkagi ka noori inimesi ja mitte alati kergelt,” märkis Joller.

“Ka noored inimesed, needsamad elujõulised, 20-40 aastat vanad inimesed, ka nemad haigestuvad vahel väga raskelt ja vahel jõuavad ka haiglasse. Aga praktiliselt mitte kunagi ei jõua haiglasse noor ja terve inimene, kes on vaktsineeritud.”
“Teine aspekt, mida tihti tuuakse, on see, et minu lähedased ja need, kellega ma suhtlen – see riskirühm on vaktsineeritud ja järelikult mina ei pea vaktsineerima. Tegelikult see päris nii ei ole. Ka vaktsineeritud inimene võib haigestuda. Õnneks me teame seda, et vaktsineeritud inimesed haigestuvad enamasti kergelt,” nentis Karmen Joller.

Jolleri sõnul võib praegust trendi arvestades juhtuda nii, et selleks ajaks, kui lapsed taas kooli lähevad, on riik jälle kinni. “Selleks, et säiliks meie tänane mõnus vabadus, kus me saime just nautida siinsamas Eestimaal troopikat, minge palun vaktsineerima!” ütles Joller, kesd leidis, et kõige olulisem variant on veel kasutamata – teatada inimestele, millised on nende õigused 1. oktoobrist.

“Inimestel oleks vaja teada, mida nad teha ei saa, kui nad ei ole vaktsineeritud. See on ka perearstide palve valitsusele, et inimesed teaksid, mida nad teha ei saa,” ütles ta.

“Inimene peab tajuma igapäeva elus igal hetkel, et ta tegelikult väga tahaks vaktsineerida. Mõelda, millised võimalused vaktsineerimine annab. See annab turvatunde,” selgitas Joller.

Jaga

Vaata ka:

covid scaled

OLGE VALMIS: Uus ohtlik koroona lambdatüvi vallutab Euroopat.

OLGE VALMIS: Uus ohtlik koroona lambdatüvi vallutab Euroopat. Lõuna-Ameerikas vohav koroonaviiruse lambda tüvi seab end …

covid scaled

KUUM: USA värske uuring: enamus koroonaga nakatunutest olid vaktsineeritud

KUUM: USA värske uuring: enamus koroonaga nakatunutest olid vaktsineeritud USA haiguste kontrollikeskuse CDC värske uuring …

13074736t1hd2da

31..07: Ööpäevaga tuvastati 249 uut covid-19 haiget, neist 51 oli vaktsiin tehtud

31..07: Ööpäevaga tuvastati 249 uut covid-19 haiget, neist 51 oli vaktsiin tehtud Viimase ööpäeva jooksul …

arst

OLULINE: Üle maailma haigestuvad lapsed raskelt, aga seda mitte koroonasse, vaid muudesse viirushaigustesse..

Üle maailma haigestuvad lapsed raskelt, aga seda mitte koroonasse, vaid muudesse viirushaigustesse. Põhjus on selles, …