Erakorralised uudised
karmen joller
Foto. Margus Johanson!

Perearst ja riigikogu liige Karmen Joller on Terviseameti peale pahane.

Tänases Eesti Ekspressis ilmus artikkel, kus kirjeldatakse homöopaatia julma palet. Perearst ja riigikogu liige Karmen Joller on pahane terviseameti väidete peale. „Terviseameti esindajal peaks häbi olema: Eesti Ekspressile antud vastuses lükatakse vastutus enda pealt ära ja öeldakse, et mitte midagi teha ei saa. Saab küll teha, ka ilma praegusi seadusi muutmata,“ kirjutab Joller ühismeedias.

„Terviseamet väidab Eesti Ekspressile, et homöopaatiat ja muud libateadust võib arst Eestis patsiendile soovitada. Jah, võib, aga mitte maksumaksja raha eest,“ kirjutab Joller oma Facebooki-kontol. „Maksumaksja raha kasutamist kontrollib Tervisekassa, kes kaasab järelevalve tegemiseks Terviseameti.

Terviseameti esindajal peaks häbi olema: „Eesti Ekspressile“ antud vastuses lükatakse vastutus enda pealt ära ja öeldakse, et mitte midagi teha ei saa. Saab küll teha, ka ilma praegusi seadusi muutmata.

Libameditsiin tapab. Pilatus pesi ka käsi enne süütu inimese hukkamist, mäletate?“

Joller märgib, et nii patsiendid kui meedikud on terviseametile aastate jooksul andnud märku libameditsiini praktiseerivatest arstidest, ämmaemandatest ja õdedest. „Mida terviseamet seni on teinud? Ei midagi! Kõik võivad karistamatult oma uhhuuasju edasi ajada. Tänagi võime erinevate haiglate ja perearstikeskuste kodulehtedelt lugeda, kuidas lisaks teaduspõhisele meditsiinile pakutakse ka libateaduse valdkonda kuuluvaid teenuseid. Miks me räägime hobitoktoritest, kui meil on isegi pärismeedikuid, kes libameditsiini harrastavad ja seda meie kõigi raha vastu võttes?“

Joller on lisanud ka väljavõtte nii üldarstiabi kui eriarstiabi rahastamislepingust (sama punkt on mõlemas lepingus) ja terviseameti antud vastusest Eesti Ekspressile.

„Miks Tervisekassa maksumaksja raha eest osutatud tervishoiuteenuste sisu ei kontrolli, on mulle juba aastaid arusaamatu ja olen seda Tervisekassa esindajatele korduvalt ka maininud.“

Joller lubab sügisel esitada samad küsimused juba riigikogu liikmena: „Nii et olge valmis.“

Allikas. Õhtuleht.ee

Vaata ka:

horoskoop armastus

Nädala Armastuse Horoskoop: Esmaspäev, 27. mai 2024 – Pühapäev, 2. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Üldine: Nädal toob kaasa romantilist energiat ja seiklusi. Oled

Tarokaart

Nädala Taroskoop: Esmaspäev, 27. mai 2024 – Pühapäev, 2. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: The Chariot (Ratsanik) Sõnum: Sul on sel nädalal