Wednesday , 1 December 2021
1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Peaminister Kallas: omavalitsustel on koroonaviiruse leviku tõkestamisel oluline roll

– Peaminister Kaja Kallas kohtus videosilla teel kõigi Eesti regionaalsete kriisikomisjonidega, et arutada mida riik, ametkonnad ja kohalikud omavalitsused saavad koroonaviirusega võitlemisel omalt poolt ja koostöös veelgi teha.
Kriisikomisjonide juhid, omavalitsusjuhid ning terviseameti regioonide juhid andsid kohtumistel ülevaate kohalikest nakatumis- ja vaktsineerimisnäitajatest, sealhulgas olukorrast kooli- ja haiglavõrgus ning hooldekodudes.

Kallase sõnul on omavalitsustel koroonaviiruse leviku ohjeldamisel ja vaktsineerimise edendamisel tähtis roll. Ta julgustas omavalitsusi jätkama koostöös terviseametiga kontrollmeetmete selgitustööd ja järelvalvet ning astuma ka ise täiendavaid samme viiruse leviku piiramiseks. „Kohtumised kinnitasid, et kohalikel omavalitsustel on hea ülevaade regionaalsetest nakkuskolletest ning viiruse leviku tõkestamisega tegeletakse pühendunult. Linnad ja vallad saavad koostöös terviseametiga täiendavalt teha otsuseid nakkusriski vähendamiseks, eeskätt soovitasin suurema nakkuse leviku ja väiksema vaktsineeritusega piirkondades kaaluda just avalike ürituste toimumise põhjendatust ja vajadusel õppetööväliste tegevuste piiramist,“ ütles Kallas.

Peaminister toonitas, et oluline on suurendada vaktsineerituse taset. „Üle 772 000 eestimaalase on end juba täielikult vaktsineerinud ja üle 40 000 on ootamas oma teist doosi. Iga järgmise vaktsineerimist vajava inimese veenmine nõuab nüüd suuremat ressurssi ja paindlikkust. Riik ulatab omavalitsustele abikäe, pakkudes tuge nii nõustamisteenusega kui teiste vaktsineerimisega seotud lisakulude kompenseerimisel. Lisaks oleme 11,5 miljonit eurot ette näinud omavalitsustele, kes saavutavad aasta lõpuks oma täiskasvanud elanikkonnas 10% vaktsineerituse kasvu või kus on täielikult vaktsineeritud vähemalt 80% täiskasvanutest,“ tõi ta esile.
Peaminister tunnustas regionaalsete kriisikomisjonide liikmeid pühendumusega tehtud töö ning tiheda koostöö eest. „Operatiivne ja usaldusväärne olukorrapilt aitab valitsusel kiirelt reageerida ning rakendada üksnes ainult vajalikke ja täpselt sihitud kontrollmeetmeid. Tänan kõiki, kes on viiruse peatamisele kaasa aidanud,“ sõnas Kallas.

„Kõige tõhusam meetod viiruse leviku piiramiseks on igaühe vastutustundlik käitumine. Eesti inimesed vaktsineerides, maski kandes ning kontakte vähendades seda ka teevad,“ sõnas peaminister ning lisas, et nakkusahelate lõhkumiseks on oluline, et ka vaktsineeritud inimesed jääksid peresisese lähikontakti korral isolatsiooni.

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …

family g6cf67daef 640

Tuli takus! Eesti lapsed saavad esimesed koroonasüstid veel sel aastal

Pfizeri 5-11-aastastele mõeldud koroonavaktsiin jõuab Eestisse detsembri teises pooles ning selleks aastaks on tellitud 36 …