Sunday , 19 September 2021
1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Peaminister Kallas: ees ootavad arutelud vaktsineerimistõendiga kaasnevate õiguste üle

Peaminister Kallas: ees ootavad arutelud vaktsineerimistõendiga kaasnevate õiguste üle

Peaminister Kaja Kallase sõnul olid Portugalis Portos toimunud EL-i riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametliku kohtumise põhifookuses erinevad vaktsineerimisega seotud küsimused, sealhulgas vaktsiinide patentide ja intellektuaalse omandi õigused ning üle-euroopalise vaktsineerimistõendi kasutuselevõtt.

Kallas märkis, et paljud liikmesriigid on juba kasutusele võtnud oma vaktsineerimistõendi. „Vaja on üle-euroopalist lahendust, mis suudaks lugeda ja arvestada erinevate riikide vaktsineerimistõendeid. See võimaldaks Euroopa Liidu sees lihtsamalt taas vaba liikumist. Siin on tehniliste väljakutsete kõrval kaks huvitavat sisulist arutelukohta. Esiteks, milliseid õigusi vaktsineerimistõend andma peaks. Praegu on esmane eesmärk kasutada tõendit piiriületamisel, et saaksime vaba liikumise jälle toimima. Olen seda meelt, et siseriiklik vaktsineerimistõendi kasutamise otstarve peaks jääma iga liikmesriigi pädevusse. Teine küsimus puudutab seda, keda me üldse loeme vaktsineerituteks – milliseid vaktsiine arvestame, millise ajaperioodi vältel vaktsineerimine kehtib, mida loeme läbipõdemiseks jne. Hetkel on meil veel vaktsiinide defitsiit, aga seetõttu peamegi neid küsimusi arutama praegu, et ajaks, kui kõik soovijad saavad end vabalt vaktsineerida, oleksime kriteeriumites omavahel kokku leppinud,“ rääkis Kallas.

Samuti arutati vaktsiinide patentide küsimust ja intellektuaalse omandi õigusi. „Fookuses oli küsimus, kas avalik huvi kaalub üle vaktsiinide väljatöötamisse märkimisväärselt panustanud ravimifirmade õigused või peaks sundima ravimifirmasid oma vaktsiinide tootmisvalemeid avaldama, nii et nende järgi saaks toota iga ravimifirma, kes seda soovib,“ ütles Kallas.

Jaga

Vaata ka:

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …

F Politsei 2

LEITUD: 13-aastane Jutta läks ise koju tagasi.

Reede õhtul Tallinnas kadunud 13-aastane Jutta Amalia ilmus enne südaööd ise koju tagasi.

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tallinki laeval toimus kaklus, mille tagajärjel inimene suri.

Tallink Silja laeval Baltic Princess oli ööl vastu läinud laupäeva, 11. septembrit vägivalla juhtum, kus …

featured img

Kütuse hind tõuseb Eesti tanklates lähiajal neli senti.

Toornafta hind maailmaturul on taaskord tõusuteel, sest nõudlus kütuse järele on suur, kinnitavad kütusemüüjad. Nafta …