Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
53330386394 2650679214 w

Peaminister Kaja Kallast tunnustati Washingtonis Jeane J. Kirkpatricku auhinnaga

Peaminister Kaja Kallasele anti eile, 13. novembril Washingtonis Rahvusvahelise Vabariikliku Instituudi poolt üle Jeane J. Kirkpatricku auhind. Sellega tunnustatakse Kallast ja Eestit avatud valitsemistavade ja demokraatlike väärtuste edendamise ning eestkõneleja rolli võtmise eest geopoliitiliste väljakutsete lahendamisel.

Peaminister ütles auhinna kättesaamisel peetud sõnavõtus, et Euroopa ja USA kohus on seista maailma eest, kus valitseb demokraatia ja vabadus. Kallas meenutas president Ronald Reagani sõnu, et demokraatia on habras ning ei ole kunagi rohkem kui ühe põlvkonna kaugusel väljasuremisohust. „Me ei tohi unustada, et demokraatia vajab pidevat hoolt. Demokraatia ei saa pakkuda inimestele pelgalt lootust paremale tulevikule, vaid kodanike elu tuleb ka päriselt paremaks muuta,“ sõnas ta.

„Eestis on heaks näiteks e-teenused ja digiriik. Oleme pannud innovatsiooni demokraatia ja inimeste kasuks tööle,“ märkis Kallas. Peaminister tõi välja, et 99% Eesti avalikest teenustest on veebi vahendusel kättesaadavad, alates maksude maksmisest kuni valimistel hääletamiseni. „Digitaliseerimine pole Eestis kunagi olnud eesmärk omaette. Eesmärk on olnud pakkuda teenuseid, mis on meie inimeste jaoks parimad. Kuna inimeste elu on internetis, siis peab riik olema seal, kus on inimesed. Riik peab olema valmis ka pidevalt oma teenuseid arendama,“ märkis Kallas.

Peaministri sõnul ei saa valitsused tehnoloogia arengut, käed rüpes, kõrvalt vaadata. „Peame olema innukad ja aktiivsed õpilased, et suudaksime innovatsiooni avatud ja kaasava valitsemise teenistusse tuua. Me ei saa seda teha üksinda. Euroopa ja Ameerika peavad tegema koostööd, et innovatsioon ja tehnoloogia parimal võimalikul moel demokraatlikke ühiskondi toetaksid,“ ütles Kallas.

Peaminister tõi esile, et USA esimese naisest ÜRO suursaadiku Jeane J. Kirkpatricku järgi nimetatud auhind on tähenduslik ka ühiskonna võrdsuse seisukohast. „Loodan, et jõuab kätte aega, mil ajalehe pealkirjas ei tõsteta esile fakti, et valitsusjuht on naine,“ ütles Kallas. Peaminister tõdes, et ajad on siiski muutumas. „Aina rohkem naisi on juhtivatel positsioonidel ja see ei tundu ühiskonnale enam nii eriline. Kuid võrdsem ühiskond ei juhtu iseenesest. Peame selle nimel pingutama ja näitama eeskuju,“ sõnas Kallas.

Peaminister Kallasele antud auhind on nimetatud Jeane J. Kirkpatricku järgi, kes oli president Reagani välisnõunik, USA esimene naisest ÜRO suursaadik, tunnustatud välispoliitiline mõtleja, kauaaegne Rahvusvahelise Vabariikliku Instituudi juhatuse liige ning naiste poliitikas osalemise aktiivne eestkõneleja. Jeane J. Kirkpatricku auhind loodi, et tunnustada naiste poliitilise ja kodanikuosaluse edendajaid Ameerika Ühendriikides ja üle maailma. Auhind anti esimest korda välja 2008. aastal. Auhinnatseremoonia toimus Amazon Web Service’i ruumides.

Rahvusvaheline Vabariiklik Instituut (International Republican Institute, IRI) on Ameerika mittetulundusühing, mis on pühendunud vabaduse ja demokraatia edendamisele kogu maailmas. IRI tähistab tänavu oma 40. tegevusaastat. IRI all tegutseb ka naiste demokraatia võrgustik (Women’s Democracy Network).

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- 22 Aprill 2024

Täna on täiskuu Skorpionis, mis toob kaasa emotsionaalselt laetud ja transformatiivse energia. See on aeg,

horoskoop

Horoskoop – 22 Aprill 2024

Horoskoop – 22 Aprill 2024

error: Sisu on kaitstud!