Uudised

Peaminister Kaja Kallas: Sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske vallandamise algatus tuli minult.

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) tunnistas, et sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske vallandamise algatus tuli temalt, kuid hiljem peaminister pehmendas oma väljaöeldut.

“Jah, mina palusin riigisekretäril helistada,” ütles Kallas vastuseks küsimusele, kes andis riigisekretärile korralduse helistada reedel Priskele, et teatada talle peatsest ametist vabastamisest.
Priske ütles ise esmaspäeval sotsiaalministeeriumis peetud pressikonverentsil, et sai enda vallandamisest teada reedel riigisekretärilt.

Küsimusele, kas Priske vabastamine oli tema initsiatiiv, rääkis Kallas: “Otsuse saavad teha sotsiaalkaitseminister ning tervise- ja tööminister, kes nii-öelda kantslerit [sotsiaalministeeriumis] jagavad. See on nende ühine otsus, ühine otsus on ka leida uus inimene selle ametikoha täitmiseks. Seda, et ma ei ole olnud rahul sotsiaalministeeriumi juhtkonnaga tööga, sellest ma olen kogu aeg ka tervise- ja tööministriga rääkinud ja see kindlasti ei ole mingi üllatus. Aga lõpliku otsuse teevad need ministrid koos.”

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button