Pühapäev , 25 veebruar 2024
53038679523 d2148a26d3 c

Peaminister Kaja Kallas esineb reedel Pariisis kahel kõrgetasemelisel üritusel

Peaminister Kaja Kallas viibib reedel visiidil Pariisis, kus esineb Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni käivitatud kõrgetasemelisel rahufoorumil ning internetis terroristliku sisu leviku tõkestamisele pühendatud Prantsusmaa ja Uus-Meremaa algatuse Christchurch Call tippkohtumisel.

Pariisi rahufoorum „Pacte de Paris pour les peuples et la planète“ (“Pariisi pakt inimestele ja planeedile”) on president Macroni 2018. aastal käivitatud algatus, mis toob kokku maailma riikide liidrid, rahvusvaheliste organisatsioonide ja suurettevõtete juhid, et otsida koos lahendusi tänase maailma põletavamatele probleemidele. Kaja Kallas esineb foorumi raames toimuval ümarlaual, kus tema esinemise fookuses on kriitilise taristu kaitse ja küberturvalisusega seotud teemad. Ümarlauast võtavad osa ka Montenegro president Jakov Milatović, Rahvusvahelise telekommunikatsioonide liidu asepeasekretär Tomas Lamanauskas ning mitmed teised avaliku arvamuse liidrid ja eraettevõtete juhid.

Päeva teises pooles võtab Eesti peaminister koos president Macroni, Uus-Meremaa eriesindaja Jacinda Arderni ja teiste riigi- ja valitsusjuhtidega osa Christchurch Call tippkohtumisest. Christchurch Call on Uus-Meremaa ja Prantsusmaa 2019. aastal loodud rahvusvahelise koostöö algatus. See sündis pärast Uus-Meremaal toimunud Christchurchi mošeetulistamist, mille korraldaja kandis oma terroriteo üle veebis. Christchurch Call ühendab 120 riiki, tehnoloogiaettevõtteid ja kodanikuühiskonna organisatsioone. Oma esinemises keskendub peaminister Kallas võimalustele, kuidas tõhusalt kasutada tehisintellekti inimkonna hüvanguks, maandades sellega kaasnevaid riske.

Kaja Kallas kohtub oma lühivisiidi käigus töölõunal ka Prantsuse ühiskonnategelaste ja mõttekodade esindajatega.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horokoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Täna on suurepärane päev armastuse väljendamiseks. Ole avatud ja aus

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Kaart: Mõõkade KuningasTäna on aeg teritada oma mõistust ja keskenduda

error: Sisu on kaitstud!