Erakorralised uudised
53379757828 c746b907ba c

Peaminister Kaja Kallas: Eesti hindab väga kõrgelt välismissioonidel teenivate sõdurite tööd

Peaminister Kaja Kallas rõhutas, et Eesti hindab väga kõrgelt välismissioonidel teenivate sõdurite tööd. „Kaitseväe ja teie valmidus tagada julgeolekut ja stabiilsust nii kodus kui kaugemal on meie riigile oluline kindluse andja. Teie pühendumus tugevdab meie riigi kaitsevõimet ja julgeolekut. Tänan südamest teid tehtud töö eest ja ka teie lähedasi, kes teid selles ennastsalgavalt toetavad,“ ütles Kallas. 

Samuti tunnustas peaminister Eesti missioonisõdurite professionaalsust ja kõrgel tasemel oskusi. „Te ei räägi tühja juttu, vaid tegutsete ning teete alati rohkem, kui teilt nõutakse. Mul on rõõm tõdeda, et Eesti mehed ja naised on liitlaste seas väga hinnatud – nad teavad, et teid võib usaldada ning teie peale loota,“ ütles Kallas.

Peaminister tõi välja ka selle, et välismissioonidel osaledes aitab Eesti tagada rahvusvahelist julgeolekut. „See on oluline investeering meie liitlassuhete tugevdamisesse. Samuti on välismissioonidel tähtis osa väljaõppes ja õpitu elus rakendamisel. Tänu teile on meie kaitseväel praktiline lahingukogemus, mis muudab tugevamaks kogu Eesti riigikaitse,“ sõnas ta.

53379585656 51611e3bff c jpg

Peaminister rõhutas tänuüritusel ka seda, et Eesti ei unusta neid 12 Eesti kaitseväelast, kes on maksnud välismissioonidel osaledes kõige karmimat hinda ega ka neid, kes on välismaal teenides viga saanud. Kallas julgustas vajadusel kasutama riigi poolt pakutavaid abiteenuseid, näiteks psühholoogilist tuge või taastusravi ja märkis, et muredest rääkimine ning nende teadvustamine näitab tugevust. 

Tänasele vastuvõtule tulnud sõduritest on suurim hulk teeninud Iraagis operatsioonil Inherent Resolve ja NATO 1. alalise miinitõrjegrupi (SNMCMG1) juures. Samuti on kutsutute seas Mosambiigis, Liibanonis, Iisraelis, Itaalias teeninud missioonisõdurid.

Vaata ka:

horoskoop armastus

Armastuse Horoskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Armastuse Horoskoop – Laupäev, 22. juuni 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna võib

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Taroskoop laupäevaks, 22. juuniks 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill): Mõõkade Äss – Täna