Sunday , 28 November 2021
kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: COVID-tõendi küsimine jätkub kevadeni, peagi tuleb koroonaravim

Peaminister Kaja Kallas pidas väga tõenäoliseks, et COVID-tõendi küsimine avalikes kohtades, nagu seda on rakendatud praegu, kehtib kevadeni. 

Mis puudutab reeglit, et meelelahutusasutused peavad uksed sulgema hiljemalt kell 23, märkis Kallas, et valitsus ei ole kindlasti vana-aastaõhtut ära unustanud. “Sellepärast ongi paika pandud, et valitsus vaatab seda piirangut üle iga kahe nädala tagant,” ütles Kallas.

Kallase sõnul on valitsus muuhulgas paika pannud reegli, et COVID-i tõendit tuleb küsida vähemalt 10. jaanuarini. “Ja täna me taas arutame seda ning pigem me pikendame seda meedet veelgi vähemalt märtsini,” ütles ta.

Peaminister Kallas: COVID-19 ravim tuleb peagi

Kallase sõnul valitsus kindlasti ei tee sellel nädalal otsust, et meelelahutusasutused võiksid olla lahti kauem kui kuni kella 23-ni, kuna nakatumise tase on jätkuvalt väga kõrge. “Me liigume ettevaatlikult ja kui inimesed käituvad vastutustundlikult, siis saame ka arutada selle piirangu tühistamist,” ütles ta.

Küsimusele, kas vana-aastaõhtul kehtivad avalike ürituste piirangud, mille järgi tuleb kell 23:00 laiali minna, sõnas Kallas, et piirang vaadatakse üle iga kahe nädala tagant. “Tõenäoliselt läheme selle piiranguga ka edasi kuni märtsini. Praegu on nakatumise tase väga kõrge ning pelgame igasugu vangerdusi ja leevendusi. Kui inimesed käituvad vastutustundlikult, saame piirangust loobuda, kuid praegu pole see aeg,” ütles ta.

“Meil on teada, et erinevad COVID ravimid on saamas ravimiameti lubasid, küsimus on veel, milliseid ravimeid kasutame. Ostame nii haiglas kasutatavaid kui ka retseptiga väljakirjutatavaid ravimeid. Haiguse ärahoidmine on odavam, kui ravida. Kuid õnneks ravimeid hakkab tulema,” lubas peaminister Kaja Kallas.
Kaitseminister Kalle Laanet ütles valitsuse pressikonverentsil, et 97 protsenti kaitseministeeriumi valitsemisala inimestest on vaktsineeritud ning süsteemis on vaid 44 nakatunut. Ta kinnitas, et kõik lisaõppekogunemisele saabujad läbivad kiirtesti, kellest eile oli 21 erineva tervisemurega, kes saadeti ka koju.

Kallas märkis, et Eestis rakendatud kontrollimeetmed on aidanud viiruse levikut vähendada.

Kallase sõnul on nakatumine olnud juba kaks nädalat langustrendis ning Eesti svalitud strateegia on toiminud. “Ühiskond on olnud lahti ja seda tänu sellele, et inimesed on käitunud vastutustundlikult,” ütles Kallas.

Euroopas on Eesti nakatumise langustempo osas teisel kohal

Tema sõnul nakatus viimasel nädalal 36 protsenti vähem inimesi kui nädal varem, ühtlasi väheneb ka haiglates ravil viibivate nakatunute arv. “Euroopas on Eesti nakatumise langustempo osas teisel kohal,” märkis Kallas.

Ta tõi esile, et kui tippajal oli koroona tõttu haiglaravil 617 inimest, siis praeguseks 450.

“Lisaks kontrollimeetmete rakendamisel on aidanud ka koolides testimine. Kui esimesel nädalal oli 922 õpilast 217 koolitöötajat, kellel tuvastati nakatumine, siis teisel nädala oli neid juba vähem – 524 õpilast ja 90 õpetajat,” rääkis Kallas.
Teste tehti selle nädalal 69 protsendis kõigist koolidest. “Testimine jätkub vähemalt veebruarini ning soovitus on testida kaks korda nädalas ja eelkõige neid, kes pole end vaktsineeritud. Kuid testida tuleks ikkagi kõiki,” ütles Kallas.

Tema sõnul on hoolega edasi mindud ka tõhustusdooside süstimisega. Nii on hoolekandeasutustes koguni 77 protsenti klientidest saanud kätte tõhustusdoosi ja töötajatest üle 70 protsendi.

Vähemalt ühe korra on end vaktsikneerinud üle 819 000 eestimaalase.

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …