Esmaspäev , 4 detsember 2023
53331967562 b09af80473 c

Peaminister Kaja Kallas avas Eesti Washingtoni saatkonna renoveeritud hoone

Peaminister Kaja Kallas avas teisipäeva, 14. novembri õhtul koos Ameerika Ühendriikide abivälisministri Jim O’Brieniga Eesti Washingtoni suursaatkonna renoveeritud hoone.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on Ameerika Ühendriigid Eesti üks kõige olulisemaid liitlasi ja sõpru. Eesti ei unusta kunagi USA toetust meie riiklusele ja suveräänsusele, ka nõukogude okupatsiooni ajal. „Saatkond Washingtonis on riigi üks tähtsamaid välisesindusi ning Eesti ja USA sõpruse sümbol. Mul on suur rõõm, et väärika ajalooga maja on saanud uue ilme, mis on nii vormilt kui sisult tükike Eestit suures Ameerikas,“ ütles Kallas. 


 
Peaminister tõi esile, et 1990ndate alguses soetatud saatkonnahoone on ühtlasi paik, kust sai alguse Eesti teekond NATOsse. „Oleme väga tänulikud Ameerika kohaloleku eest NATO idatiival, sealhulgas Eestis. See kinnitab, et NATO on valmis kindlalt kaitsma oma territooriumi igat sentimeetrit,“ ütles Kallas.
 
Peaminister lisas, et ka Eesti on liitlasena tõestanud, et oleme usaldusväärsed ja pühendunud. „Oleme pikka aega kulutanud kaitsele üle 2% ja järgmisest aastast on meie kaitsekulutused üle 3%. Oleme seisnud USA kõrval Afganistanis ja Iraagis. Meie sõdurid teenivad praegu kõrvuti operatsioonil Inherent Resolve,“ sõnas ta. Peaminister lisas, et täna toetavad Eesti ja USA õlg õla kõrval ka Ukrainat, kes võitleb oma suveräänsuse ja riikluse säilitamise nimel ning kogu vaba maailma eest.
 
Samuti rõhutas Kallas Washingtoni renoveeritud saatkonnahoone avamisel, et väikese riigina peab olema Eesti mõjus oma julgeoleku tagamisel, majandussuhete edendamisel ja kodanike huvide kaitsmisel. Kõik see eeldab aktiivset diplomaatiat. „Soovin Washingtoni saatkonna töötajatele jõudu ja indu Eesti huvide eest seismisel,“ ütles Kallas. 

Vaata ka:

porgand

Loe, miks peaks sööma keedetud porgandit

Väga populaarne köögivili, mida süüakse toorelt, aga kahjuks toorelt tarbides omastab inimene ainult 3% selles

unenaod

Miks osad inimesed näevad und ja osad ei näe?

Unenäod on inimese vaimse elu oluline osa. Need on üks viis, kuidas meie aju töötleb

error: Sisu on kaitstud!