Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
elekter elektri hind elektrimuujad elektriturg

Peaminister arutas elektrimüüjatega kõrge energiahinna probleeme

Peaminister Kaja Kallas kohtus täna Eesti suuremate elektrimüüjate esindajatega, et arutada võimalikke lahendusi kõrgetest energiahindadest tingitud probleemidele.

Kohtumisel arutati energiahindadega seoses tekkinud olukorda ning võimalusi, kuidas inimeste ja ettevõtete raskusi nii lühemas kui ka pikemas plaanis leevendada. “Elektri börsihindade tõus on olnud eestimaalastele tõsine ehmatus ja mureallikas. Otsime tasakaalupunkti – lihtsaid lahendusi siin pole ja arutelud jätkuvad. Peame praegusel paljudele keerulisel ajal kõik andma oma panuse, et leida lahendusi ja kriisiga toime tulla,” ütles Kallas.

Peaminister kinnitas, et valitsus teeb kõik, et olla toeks neile inimestele ja ettevõtetele, kes on sattunud raskustesse ja vajavad abi. Juba on valitsus kehtestanud energiahindade hüppelise tõusu kompenseerimiseks toetusmeetmeid enam kui 240 miljoni euro ulatuses. Täna toimus valitsuskabinetis arutelu ka energiaturu kitsaskohtade ja tulevikuvõimaluste üle, et tagada tarbijaile püsivam ja madalam hind tulevikus.

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!