Erakorralised uudised
candles g6b8e1541a 640

Paul Tammert hakkas lootusetult haigetele pakkuma abistatud enesetapu teenust ja sai kaela kriminaalkahtlustuse.

Pensionil insener Paul Tammert hakkas lootusetult haigetele pakkuma abistatud enesetapu teenust ja teenis selle eest prokuratuurilt kriminaalkahtlustuse. Kas see juhtum aitab lõpuks selgeks vaielda abistatud enesetapu reeglid Eestis, uuritakse “Pealtnägija” värskes saates

See on kindlasti tõsine teema, mis vajab läbimõeldud lahendust. Abistatud enesetapu legaliseerimine on keeruline küsimus, millel on nii eeliseid kui ka puudusi.

Ühest küljest on selge, et mõnedel inimestel on tõsine ja ravimatu haigus, mis muudab elu talumatuks. Nende jaoks võib abistatud enesetapp olla ainus viis väärikalt surra.

Teisest küljest on ka ohte, mis on seotud abistatud enesetapu legaliseerimisega. Näiteks võib see viia selleni, et inimesed, kes ei ole tegelikult lootusetud, valivad selle tee. Samuti võib see viia selleni, et abistatud enesetapp muutub liiga kättesaadavaks, mis võib suurendada enesetappude üldist taset.

Paul Tammert on selle teema tõstatanud ja arutanud, mis on kindlasti oluline. Tema tegevus on aga vastuolus Eesti seadustega, mistõttu on ta ka kriminaaluurimise all.

On võimalik, et see juhtum aitab lõpuks selgeks vaielda abistatud enesetapu reeglid Eestis. Võib-olla otsustab Riigikogu abistatud enesetapu legaliseerida, kuid see on tõenäoliselt pikk ja keeruline protsess.

Siin on mõned küsimused, mida tuleb abistatud enesetapu legaliseerimisel arvesse võtta:

  • Kes peaksid olema abistatud enesetapu kandidaadid?
  • Mis on abistatud enesetapu protseduur?
  • Kes peaks seda protseduuri läbi viima?
  • Millised on abistatud enesetapu tagajärjed?

Need on keerulised küsimused, millele ei ole lihtsaid vastuseid. Abistatud enesetapu legaliseerimisel on nii eeliseid kui ka puudusi, mistõttu on oluline seda otsust hoolikalt kaaluda.

Allikas: Err/”Pealtnägija – Vaata järgi siit https://jupiter.err.ee/video

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!