0.2 C
Tallinn
Neljapäev 16. märts 2023
VideoPärnu lahel alustatakse jäämurdmisega

Pärnu lahel alustatakse jäämurdmisega

Sel nädalal alustatakse Pärnu ja Liivi lahel jäämurdetöödega ning Pärnu sadamat külastavatele laevadele hakkavad kehtima lisanõuded.

Transpordiameti peadirektor Priit Sauk määras tänavu jäämurdetööde alguseks Pärnu lahel 15. detsembri.

Transpordiameti jäämurde koordinaator Martin Kaarjärv selgitas, et miinuskraadidega on Pärnu lahel tekkinud jääkate ning tugevate tuulte mõjul on jää osaliselt rüsistunud. Seetõttu on ballastis laevadel raskendatud ligipääs Pärnu sadamale. Pikaajaline  ilmateade näitab miinuskraadide jätkumist ning sellest tulenevalt on aeg alustada jäämurdega Pärnu ja Liivi lahel.

Piirkonda saadetakse jääd murdma Transpordiameti mitmeotstarbeline laev EVA-316, mis jõuab halbade ilmaolude tõttu tööpiirkonda reedel. Kaarjärv täpsustas, et Soome lahel hetkel jäämurde vajadust ei ole, kuid amet on valmisolekus koheselt reageerima, kui see peaks tekkima.

Alates 23. detsembrist hakkavad Pärnu sadamat külastavatele laevadele kehtima ka lisanõuded. Laevadel peab olema vähemalt jääklass 1C (Lloyd`s Register) või teiste klassifikatsiooniühingute samaväärne jääklass. Samuti ei tohi laeva peamasina võimsus olla väiksem kui 1600kW.

EVA-316 valmis 1980. aastal Soomes ning 2004. aastal ehitati see ümber mitmeotstarbeliseks laevaks, millel on muuhulgas jäämurde- ja reostustõrjevõimekus. Laeva meeskonnas on 13 liiget. Viimati käis EVA-316 Pärnu ja Liivi lahel jääd murdmas 2019. aastal.

Transpordiamet teenindab jäämurdjatega Muuga, Tallinna, Kopli lahe sadamaid, Paldiski Põhja- ja Lõunasadamat, Kunda ja Sillamäe sadamat. Sadamaid teenindatakse kuni sadama akvatooriumini. Lisaks teenindatakse Pärnu sadamasse saabuvaid ja sealt väljuvaid laevu Pärnu sadama lootsipoist kuni jääpiirini.

Veel artikleid