Pühapäev , 25 veebruar 2024
Patrullkaater Rahu Kardla sadamas 25. augustil 2023

Pärnu jõel ja Emajõel toimunud reidil tuvastati mittevastavaid tulekustuteid ja tabati joobes väikelaevajuht

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid eelmisel nädalal pistelisi kontrollreide mitmel laevatataval veekogul üle Eesti.

„Kontrollreidide käigus tuvastatud peamisteks puudusteks olid mittevastavad või kontrollimata tulekustutid ja ühel korral ka kohustusliku päästevesti puudumine,“ sõnas Transpordiameti väikelaevade üksuse juhataja Rait Prits. „Selleks, et meie veeliikluskultuur oleks paremal tasemel, tasub väikelaevajuhil aeg-ajalt endale meelde tuletada meresõiduohutuse seaduse ja laevatatavatel sisevetel liiklemise korra olulisemaid nõudeid. Loomulikult me täname veeliiklejaid, kellel on kõik korras olnud.“  

Ühel juhul tuvastati kontrollreidi käigus Suur-Emajõel liigelnud väikelaevajuhil lubatust suurem alkoholijoove, millele järgnes väärteomenetlus ja rahatrahv.  

Transpordiamet tuletab meelde, et väikelaeval, kus kasutatakse lahtise leegiga küttekeha, põlevaid vedelikke, gaasiseadmeid, sisemootorit või üle 25 kW võimsusega päramootorit, peab olema väikelaevas kasutamiseks sobiv vähemalt 2 kg tulekustutusaine massiga tulekustuti.   

Pärnu jõel kontrolliti ka sõudjate eripiirkonnas kehtestatud nõuetest kinnipidamist. Seal viibinud ja kalastanud viiele väikelaevajuhile selgitati eripiirkonnas kehtestatud liiklemise reegleid, mille järel nad jätkasid kalapüüki väljaspool eripiirkonda.

Pisteliste kontrollreidide eesmärgiks on veenduda väikelaevade kohustusliku päästevarustuse olemasolus ja nõuetele vastavuses, samuti kontrollitakse juhi kainust, väikelaeva ohutu kasutamise nõuetest kinnipidamist ja juhiloa olemasolu, kui need on nõutud.

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!