Erakorralised uudised
brigitte tohm 222137 unsplash 850x560 1

Pannkookide küpsetamise 7 surmapattu.

Ilmselt ei ole midagi paremat kui mõnus ja pikk pühapäevahommikune söömaaeg, laual kõrge virn pannkooke, nädalavahetuse ajalehed ja ees ootamas lõõgastav puhkepäev. Kuid selleks, et kõik oleks täiuslik, tuleb pannkooke õigesti küpsetada. Kuigi oled neid ilmselt valmistanud lapsepõlvest saati, on siiski võimalik, et teed mõne olulise vea, mis pannkoogid untsu keerab. Kas oled valmis lugema, millised on pannkoogiteo seitse surmapattu, ja neid vältima?

Patt nr 1: kasutad ükskõik milliseid koostisosi, mis aga sahvris näppu satuvad

Tõsi, pannkoogid ei nõua peeni koostisaineid – piim, jahu, suhkur ja munad on ju kõige lihtlabasemad toiduained. See aga ei tähenda, et ei nende lihtsate koostisainete kvaliteedile ei tuleks tähelepanu pöörata.

Kontrolli, et kõik koostisosad oleksid värsked ja kvaliteetsed. Ainult nii võid kindel olla, et pannkoogid tulevad täiuslikud. See ei tähenda, et peaksid ostma kõige kallimad ained, mida supermarketis leidub, kuid ära kasuta ka selliseid, mis on lahtiselt kes teab kui kaua riiulil seisnud.

Patt nr 2: kulutad palju aega ja energiat taina segamisele

Võid ju arvata, et just seda tulebki teha, kuid tegelikult on see üks suuremaid, vigu, mida pannkookide küpsetamisel tehakse. Kuigi põhjalik ja pikk segamine on mitmete toitude puhul väga hea ja õige, on see pannkookide puhul, vastupidi, väga halb.

Kui segad tainast liiga palju, muudab jahus olev gluteen pannkoogid kõvaks ja nätskeks ning need ei tule kerged ja kohevad. Kui sulle meeldivad nätsked pannkoogid, siis tuleb segamine muidugi kasuks, aga kui eelistad – nagu suurem osa meist – suus sulavaid pannkooke, jäta segamine otsekohe järele!

Patt nr 3: kasutad pannkookide küpsetamiseks tavalist, kõrge servaga panni

Võid ju arvata, et pann ei mängi pannkookide küpsetamisel kuigi suurt rolli, kuid sellisel juhul eksid sa rängalt. Täiuslikud pannkoogid nõuavad suurt tasase pinnaga panni, et koogid küpseksid ühtlaselt; kui sul sellist veel pole, peaksid valikul lähtuma küpsetuspinna suurusest.

Samuti on oluline panni raskus; kuigi kerget ja õhukest panni on võib-olla lihtsam käsitseda, võib selline pann ka pannkoogid kergesti ära kõrvetada. Raske põhjaga pann on aga suurepärane valik, mis tagab, et pannkoogid küpsevad ühtlaselt ja täiuslikult.

Patt nr 4: kasutad pannkookide praadimisel võid

Või peaks olema tervislikum ja maitsvam valik, kuid pannkookide praadimiseks ei pruugi see olla parim vahend. Selle põhjus on, et või sisaldab piima kuivainet, mis hakkab praadimise käigus kõrbema ja võib pannkookide maitse rikkuda.

Kõige parem on kasutada selitatud võid, milles ei ole piima kuivainet, või ka lihtsalt taimeõli või tavalist võid, pühkides panni pärast igat paari pannkooki puhtaks.

Patt nr 5: lisad tainasse marju, šokolaadilaaste ja muid maitsvaid lisandeid

Kõik soovivad muuta toiduvalmistamise lihtsaks ja intuitiivseks ja selle hulka kuulub ka võimalikult paljude koostisosade segamine ühes ja samas kausis, kui aga tahad tõeliselt täiuslikke pannkooke, peaksid sellise sissesegamisega ettevaatlik olema.

Kui paned tainasse marju ja šokolaadilaaste, on kurb tõsiasi see, et ilmselt lähevad need enne kõrbema, kui pannkook läbi küpseb, nii et pead leppima kas kõrbenud puuviljade ja šokolaadi või tooreks jäänud pannkookidega. Kõige parem on panna pannile kõigepealt tainas, siis oodata veidi ja panna lisandid juurde küpsetamise paaril viimasel minutil.

Patt nr 6: keerad pannkoogi ümber kohe, kui mullid hakkavad tekkima

Sa tead, et pannkoogi pinnamullide tekkimise alguse ja pannkoogi ümberkeeramise aja vahel on seos, kuid väga oluline on teada, et see ei ole üks ja sama hetk.

Kui mullid hakkavad tekkima, ole valmis, kuid ära veel pannkooki ümber keera. Alles siis, kui mullid on tekkinud ja lõhkenud, jättes pannkoogi pinnale augu, on õige aeg pannkook ümber keerata.

Patt nr 7: keerad pannkooki ümber rohkem kui ühe korra

Me teame hästi, et mõnikord on väga raske otsustada, millal täpselt pannkook ümber keerata, samuti teame, et nende keeramine rohkem kui ühe korra muudab nende läbiküpsetamise kergemaks, kuid siiski ei tasuks seda teha, kui tahad, et pannkoogid tuleksid tõeliselt täiuslikud.

Kui keerad pannkooke ümber rohkem kui ühe korra, muutuvad need kõvemaks, tihkemaks ja kaotavad oma mõnusa koheva tekstuuri, mida sa kindlasti ei soovi. Tähtis on olla kannatlik, oodata, kuni pannkook on ümberkeeramiseks valmis, ja keerata seda siis ainult ühe korra.

Foto. Brigitte Tohm@brigittetohm

Vaata ka:

old woman 574278 1280

Sinu eluiga sõltub sinu tähemärgist.

Astroloogide uuringud on näidanud, et kõige vähem elavad Skorpionid ning kõige kauem Sõnnid. Uurinud ligi

auto

Kas maalt linna tööle sõitmine on tööaeg ja kes tasub sõidukulu?

Peame töötama kaheksa tundi päevas, lõuna on pool tundi. Teised töötajad tulevad tööle samast linnast,