Thursday , 23 September 2021
brigitte tohm 222137 unsplash 850x560 1

Pannkookide küpsetamise 7 surmapattu.

Ilmselt ei ole midagi paremat kui mõnus ja pikk pühapäevahommikune söömaaeg, laual kõrge virn pannkooke, nädalavahetuse ajalehed ja ees ootamas lõõgastav puhkepäev. Kuid selleks, et kõik oleks täiuslik, tuleb pannkooke õigesti küpsetada. Kuigi oled neid ilmselt valmistanud lapsepõlvest saati, on siiski võimalik, et teed mõne olulise vea, mis pannkoogid untsu keerab. Kas oled valmis lugema, millised on pannkoogiteo seitse surmapattu, ja neid vältima?

Patt nr 1: kasutad ükskõik milliseid koostisosi, mis aga sahvris näppu satuvad

Tõsi, pannkoogid ei nõua peeni koostisaineid – piim, jahu, suhkur ja munad on ju kõige lihtlabasemad toiduained. See aga ei tähenda, et ei nende lihtsate koostisainete kvaliteedile ei tuleks tähelepanu pöörata.

Kontrolli, et kõik koostisosad oleksid värsked ja kvaliteetsed. Ainult nii võid kindel olla, et pannkoogid tulevad täiuslikud. See ei tähenda, et peaksid ostma kõige kallimad ained, mida supermarketis leidub, kuid ära kasuta ka selliseid, mis on lahtiselt kes teab kui kaua riiulil seisnud.

Patt nr 2: kulutad palju aega ja energiat taina segamisele

Võid ju arvata, et just seda tulebki teha, kuid tegelikult on see üks suuremaid, vigu, mida pannkookide küpsetamisel tehakse. Kuigi põhjalik ja pikk segamine on mitmete toitude puhul väga hea ja õige, on see pannkookide puhul, vastupidi, väga halb.

Kui segad tainast liiga palju, muudab jahus olev gluteen pannkoogid kõvaks ja nätskeks ning need ei tule kerged ja kohevad. Kui sulle meeldivad nätsked pannkoogid, siis tuleb segamine muidugi kasuks, aga kui eelistad – nagu suurem osa meist – suus sulavaid pannkooke, jäta segamine otsekohe järele!

Patt nr 3: kasutad pannkookide küpsetamiseks tavalist, kõrge servaga panni

Võid ju arvata, et pann ei mängi pannkookide küpsetamisel kuigi suurt rolli, kuid sellisel juhul eksid sa rängalt. Täiuslikud pannkoogid nõuavad suurt tasase pinnaga panni, et koogid küpseksid ühtlaselt; kui sul sellist veel pole, peaksid valikul lähtuma küpsetuspinna suurusest.
Samuti on oluline panni raskus; kuigi kerget ja õhukest panni on võib-olla lihtsam käsitseda, võib selline pann ka pannkoogid kergesti ära kõrvetada. Raske põhjaga pann on aga suurepärane valik, mis tagab, et pannkoogid küpsevad ühtlaselt ja täiuslikult.

Patt nr 4: kasutad pannkookide praadimisel võid

Või peaks olema tervislikum ja maitsvam valik, kuid pannkookide praadimiseks ei pruugi see olla parim vahend. Selle põhjus on, et või sisaldab piima kuivainet, mis hakkab praadimise käigus kõrbema ja võib pannkookide maitse rikkuda.

Jaga

Vaata ka:

mg 1090

Mailis Reps: Kaotas lapse.

Mailis Reps, kellest viis aastat tagasi võinuks saada president ja kes veel aasta alguses oli …

MERILY TIMMER

NÕID MERILY TIMMERI HOIATUS: Sügisene torm on kohal ja niidab seekord nii mõndagi

Kas te olete märganud kuidas inimesed ümberringi on muutunud täitsa põrgulisteks? Ma ei ütle, et …

covid19 triniti scaled

Avalik pöördumine. Piiramised piiramiste pärast on lubamatud

Kutsume üles loobuma manipuleerivast kommunikatsioonist, asuma avatud infojagamise juurde ja taastama vaba mõttevahetust ka pandeemia …

242414927 10226748618052507 235621359874163395 n scaled

Mees saatis eksnaisele septembri elatisraha karbitäies eurosentides.

Laps käis täna isal külas. Pärast seda leidsin lapse koolikotist isa poolt kaasa pandud väga …