Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
1497 content

Pane enda hommik särama! Viis põhjust sidrunivee joomiseks.

Sidrunivesi on teatud iidne allikas vitamiinidele ja mineraalidele. Peale selle laeb ta sind mõnusa energiaga ning hoiab ärkvel ja värskena läbi terve päeva. Kuid miks täpselt on see lihtne kombinatsioon üks parimaid viise hoida head tervist ning elada pikka õnnelikku elu?Sidrunivesi on väga maitsev ja kustutab suvel ülimalt hästi janu. Kuid sellel joogil on ka mitmeid üllatavaid tervisele kasulikke omadusi.
Eriti soovitatav on vett sidruniga juua just hommikul.

Portaal My Vega kirjutab, et iga hommiku alustamine sidruniveega on näiteks rituaalne toiming Ayurveda jooga traditsioonis. Sidrunivesi ergutab ainevahetust ja puhastab keha kõigist mürkidest, mis võivad olla öö jooksul seedetrakti kogunenud.
Kui Läänes on harjutud hommikuti jooma kohvi või teed, siis vahelduseks võib proovida päeva alustada hoopis sidruniveega. Vesi klassis võib olla nii soe kui ka külm ja sellele tuleks lisada umbes pool sidrunit klaasi kohta.

  • Immuunsüsteemi toetamine

Sidrunid sisaldavad väga palju antioksüdanti C-vitamiin, mis immuunsüsteemi toetamise abil võib ravida hingamisteede haigusi. Sidrunites oleval askorbiinhappel (C-vitamiin) on põletiku vastane toime ja nendes samuti leiduval saponiinil on antimikroobsed omadused, mis aitavad eemal hoida külmetushaigusi ja grippi. Lisaks soodustab askorbiinhape raua imendumist organismis.

  • Keha leeliselisena hoidmine

Kuigi oma hapu maitse tõttu tundub sidrun happeline, hoiavad sidrunid suurepäraselt keha leeliselisena. Kuigi sidrunid sisaldavad küll sidrun- ja askorbiinhapet, on need hapetena küllalt nõrgad ning ei takista sidrunites sisalduvatel mineraalidel verd leeliselisena hoidmast.

  • Seedimise parandamine

Sidrunit on kasutatud ainevahetuse parandamiseks juba õige ammu. Väidetavalt stimuleerib ja puhastab sidrun maksa. Lisaks seostatakse C-vitamiini vähenenud seedehaavandite riskiga.

Sidruni kasulikkus meie organismile

  • Naha korras hoidmine

C-vitamiin ja teised sidrunites olevad antioksüdandid võitlevad vabade radikaalide tekitatud kahjustuste vastu. Vabade radikaalide kahjustus (tekitatud näiteks UV kiirte poolt) põhjustab mitmeid vananemise sümptomeid. Antioksüdandid võivad aidata seda kahjustust korvata ja vähendada kortsude teket. Lisaks võib sidrunimahla määrida ka otse armidele ja vananemisilmingutele. Kuna sidrunivesi aitab verest ka mürke välja viie, hoiab ta naha ilusalt ühtlasena.

  • Ravimine

Sidrunites ohtralt leiduv askorbiinhape kiirendab haavade paranemist ning on väga tähtis tugevate luude, sidekudede ja kõhrede seisukohalt.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!