Friday , 21 January 2022
vaktsiin

Paljudel vaktsineeritutel on kaitse nõrgenenud vaja on teha tõhustusdoos

Vaktsineerimise algusest on möödas üle aasta ning praeguseks on lisandunud mitmed lisafaktorid, mida immuniseerimise tõhususe juures arvesse võtta. Paljude nakatunute puhul on vaktsineerimisest möödunud üle poole aasta, mis toob kaasa vaktsiini efektiivsuse languse. Koroonaviiruse omikroni variandil on läbimurde tõenäosus mõnevõrra suurem ning nakatuda võivad ka vaktsineeritud inimesed.

«Nakatumiste juures on oluline mõista vaktsineeritud ja vaktsineerimata ühiskonnagrupi erisusi – tegemist ei ole võrdsete gruppidega, et neid saaks lisaselgitusi andmata võrrelda. Niisiis tuleks vaktsiini efektiivsuse hindamisel eelkõige arvesse võtta nakatumiste osakaalu vastavas grupis, mitte kõikide nakatumiste kohta,» rõhutas amet.

Kui vaadata raskeloomulise Covidiga haiglasolijate vaktsineerimise staatust, siis on vaktsineerimata inimeste osakaal 80,9 protsenti. «See on kõige olulisem näitaja! Terviseamet ja teadusnõukoda on seda rõhutanud algusest peale, et vaktsiin ei kaitse sajaprotsendiliselt nakatumise eest, vaid vähendab haiguse raskeloomulise kulgemise tõenäosust. Kordades,» märkis amet ja lisas, et vaktsiin on praegu saadaolevast parim kaitse koroonaviiruse vastu.

Jaga

Vaata ka:

272134229 10215896825051883 50471696508178000 n

KOHUTAV, mida koroonavaktsiin Eesti mehega tegi. NB! Pildid on häirivad.

Eesti mees käis koroona vastu vaktsineerimas ja tema keha nägi päev pärast esimest vaktsineerimist välja …

petersellimahl

Selle mahla abil puhastad maksa ja kaotad kaalu juba 72 tunniga.

Maks on inimese organismi suurem seedenääre. Kõik maos seeditud toit jõuab maksa töötlemiseks. Maks on …

covid 19 gc5734fd40 640

OLULINE: Valitsus uuendas neljapäeval (20.01) vastavalt sotsiaalministeeriumi ja terviseameti ettepanekule koroonaviiruse riskimaatriksit.

Uue maatriksi nakatumiste telg võtab arvesse koroonaviiruse omikronitüve levikuga seotud nakatumisnäitajate kiiret kasvu ja seda, …

gripp

Gripiblogi, 2. nädal: lisandus 84 A-gripiviiruse juhtu

Aasta teisel nädalal (10.-16.01.2022) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 4372 inimest, neist 23% …