Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
vaccination 6576827 640

ÕUDNE: Vaktsineeritud töötaja viis koroona Tartumaa hooldekodusse

Koroonaedetabelite tippu jõudmine ning Eesti teise laine musta rekordi ületamine väljendus nakatumisnäitajate kasvus ka viimastel nädalatel stabiilsena püsinud lõunaregioonis.

Eriti haavatavas seisus on taas hoolekandeasutused. Terviseameti andmeil oli lõunaregioonis eelmise nädala alguses 11 hoolekandekollet, neist viis Tartu- ja Jõgevamaal.

Häbitunne viiruse pärast

Eelmistel nädalatel lisandus nakatunuid neist kahte: kõige rohkem ehk 20 uut nakatunut tuvastati Kodijärve hooldekodus. Üksteist nakatunut lisandus teisegi Tartumaa hooldekodusse, kuhu viirus pääses vaktsineeritud töötaja nakatumise tõttu.

ASi Hoolekandeteenused kõneisik Katrin Pärgmäe nentis, et Kodijärvel on küll nakatunuid, aga raskeid juhte seni olnud pole. «Meie elanikest on vaktsineeritud ligi 90 protsenti ja töötajatest ligi 85 protsenti,» sõnas ta.

Tartu Postimehega rääkis ka teise Tartumaa hooldekodu juhataja, kes palus tungivalt oma nime loos mitte avaldada (nimi on toimetusele teada). Ta ütles, et on hoolealustega rääkides aru saanud, et avalikkuse tähelepanu on neile ebamugav.

«Neil on tunne, et kui nad räägivad sellest, et nad on koroonat põdenud, hakatakse neid sildistama,» rääkis juhataja. Tema sõnul jõudis viirus hooldekodusse hoolimata suurtest ponnistustest sellest hoiduda. «Olen tõesti kurb, kuna kõigist pingutustest hoolimata ei läinud olukord nii, nagu tahtsime,» tõdes ta.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

unnamed 1

Veteranipäeva puhul heisatakse Eestis lipud

Teisipäeval, 23. aprillil on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused

Voru v Osula korvalhoone leekides

Lõuna päästekeskuse sündmused 19.-22. aprill

Tartumaa20. aprillil kell 17.15 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas põleb elumaja. Selgus, et süttinud

error: Sisu on kaitstud!