Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
candles g6b8e1541a 640

ÕUDNE: Portugalis suri 6.a poiss koroonavaktsiini kõrvaltoime tagajärjel

Lissabonis suri pühapäeval 6-aastane poiss ning alustatud on juurdlust võimaliku vaktsiini kahjuliku kõrvaltoime kohta.

Portugali ravimiamet Infarmed kinnitas, et saabunud on info võimaliku vaktsiini kõrvaltoime kohta. Sellega seoses tõstetakse valmisolekut võimalike kahjulike kõrvaltoimete tuvastamiseks, vahendab Portugal Resident.

Vaktsiini mõju kohta tegi teade Santa Maria haigla. Haiglast anti teada, et vaja on veel koguda lisainfot. Olemasoleva info põhjal toodi poiss laupäeval haiglasse südame seiskumise tõttu. Ta oli saanud nädal varem esimese doosi Pfizeri koroonavaktsiini.

Haiglas tuvastati poisil nakatumine koroonaviirusega SARS-CoV-2. Kui surma põhjusena tuvastatakse vaktsineerimine, siis on see esimene surmajuhtum vaktsineerimise tagajärjel Portugalis selles vanusegrupis.

Portugali lastearstid on hoiatanud lapsevanemaid, et praegu on veel liiga vara vaktsineerida terveid lapsi viiruse vastu, mis lastele ohtu ei kujuta.

Möödunud, 2021. aasta 31. detsembriks oli Portugalis registreeritud 116 vaktsineerimisega seotud surmajuhtumit, seda 19,6 miljoni vaktsiinidoosi hulgas. Vaktsineerimise järgsed surmad on olnud isikutel, kelle keskmine vanus on 77 eluaastat.

Lapse surmajuhtumi kohta edastas info Santa Maria haigla. Portugali terviseamet pole juhtumit kommenteerinud.

Loe ka:  3 nädalane imik suri koroona tagajärjel

Allikas, Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!