Monday , 17 May 2021
Küünal

ÕUDNE: Narva kortermajast leiti 12-aastase lapse surnukeha

 

Eile hommikul sai Häirekeskus teate, et Narva linna korrusmaja ühest korterist avastati 12-aastase lapse surnukeha. Esialgsetel andmetel võis tegu olla gaasilekkega ning alaealise surma võis põhjustada vingugaasimürgistus. Täpse surma põhjuse selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis.

 

 

 

Väljakutsele reageerisid politsei, kiirabi ja päästjad. Korteri vannituppa sisenenud kiirabitöötaja küljes olev vingugaasianalüsaator tuvastas ruumis kõrge vingugaasi sisalduse. Samast ruumist olid lähedased leidnud ka lapse surnukeha. Päästjad lülitasid välja gaasiboileri ning keelasid selle edasise kasutamise, kuniks tehnikud on seadme üle kontrollinud ning kasutamiseks loa andnud. Korter tuulutati.

 

 

 

Operatiivtöötajate saabudes viibis samas korteris veel kolm alaealist ning nende vanem. Meedikud vaatasid üle ka nende terviseseisundi ning neil õnneks tervisekahjustusi ei tuvastatud. Päästetöötajad tuvastasid, et korteris puudus vingugaasiandur, mis andnuks muutunud vingugaasi sisaldusest õhus varakult teada. Kuna vingugaas on lõhnatu, värvitu ja maitsetu, suudab seda tuvastada üksnes vingugaasiandur.

 

 

 

„Sündmuskohal tegid tööd nii politseinikud, eksperdid kui ka päästetöötajad. Avaldan kõigi nende ametkondade nimel sügavat kaastunnet hukkunud lapse vanematele ja lähedastele,“ sõnas Ida prefektuuri operatiivjuht Andreas Kliimant. Ta lisas, et traagilise sündmuse ning võimaliku vingugaasi eluruumi sattumise põhjuste välja selgitamiseks alustati kriminaaluurimine, mida viib läbi Ida prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Viru ringkonnaprokuratuur. Kriminaalmenetlus alustati paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

 

 

 

Alates 2018. aastast on vingugaasiandur kohustuslik kõikides eluruumides, kus asub korstnaga ühendatud gaasiseade. 2022. aasta algusest muutub vingugaasiandur kohustuslikuks kõikides hoonetes, kus on tahkeküttel töötav ahi, pliit või kamin. Kuigi kohustuslikuks muutumiseni on veel aega, soovitab Päästeamet paigaldada anduri juba praegu, sest see võib päästa elu.

Jaga

Vaata ka:

1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Kaja Kallas alustab täna visiiti Ukrainasse

Kaja Kallas alustab täna visiiti Ukrainasse Peaminister Kaja Kallas lendab täna pärastlõunal Ukrainasse, et innustada …

kiirabi

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema Täna õhtul võivad 30 Tallinna kiirabi töötajat seista silmitsi …

1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond, kuid EKRE reitingu …

covid scaled

Soomes levib kiirsti koroona India mutatsioon

Kesk-Pohjanmaa ravipiirkonnas Soite on teatatud 21 uuest koroonaga nakatumisest ja tervelt 920 inimest on pandud …