Erakorralised uudised
model 2373312 1280

ÕUDNE: Naine tappis oma mehe ja laste isa

Soomes pikka vanglakaristust kandev Sanna (nimi muudetud) tappis oma mehe ja laste isa. Paaril oli mitu ühist last ning Sanna kahetseb kõige rohkem seda, et võttis lastelt ära nii isa kui ka ema.

Ma ei kurda oma saatust, aga lapsed on siin kõige rohkem kannatanud. Lapsed kaotasid mõlemad vanemad, oma kodu, kõik. Neid asju, kaotatud aastaid ei saa neile kunagi kompenseerida keegi, räägib Sanna avavangla konverentsiruumis antud intervjuus MTV saatele Rikospaikka.

Sanna ei esine turvakaalutlustel loos enda nime ja pildiga. Sanna sõnul oli tapmine õnnetute juhuste summa.

Tapmine toimus õues avalikus kohas. Lapsed olid kodus ja Sanna käis abikaasaga kahekesi filme laenutamas. See oli paari kihlumise 12. aastapäev.

Juhtum on Sanna meelest siiani segane. Püstol läks lahti, kui üritasin sellest salve eemaldada. Ma ei teadnud, et relv on laetud. See oli nagu aegluubis film, räägib ta.

Terve oma süüdimõistmise aja olen mõelnud sellele, mida oleksin saanud teisiti teha. Igal juhul oleks lahkunud kas palju inimesi või üks meist. See on iseenesestmõistetav, ütleb Sanna.

Mees ei surnud kohe ega kukkunud isegi pikali. Selle tõttu ei saanud Sanna aru, et kuul oli meest surmavalt tabanud.

Mäletan, et ta katsus teise käega kapuutsi ja ütles, et nüüd sa, hoor sured. Ma jooksin siis minema. See oli viimane kord, kui üksteist nägime, meenutab Sanna.

Mehe surmast sai Sanna teada alles järgmisel päeval.

Sanna talus enne tegu oma abikaasa poolt rasket vägivalda, mis kestis üle 10 aasta. Sanna oli tõepoolest mitu korda vägivalla tõttu kodust lahkunud, kuid tuli alati tagasi.

Ma ei vihanud oma meest. Ta oli minu jaoks kõik. Oli palju halba, aga oli ka palju head, räägib ta.

Vaatamata kuriteole ja karistusele on Sanna suutnud oma lastega kontakti hoida. Vanglas emaks olemine on aga raske.

Tõde on see, et vanglas olles kaotate kõik. Ma olen lihtsalt nimi paberil. Varem teadsin kõiki oma laste lemmikvärve, lemmiksaateid, mis suuruses kingad neil on. Mingil hetkel läheb kogu see teave kaotsi. Sa lihtsalt vaatad, kuidas su lapsed kasvavad. Laste nägudelt on näha, kui palju aega on möödas, räägib ta.

Praegu on Sanna avavanglas ja näeb oma lapsi sagedamini kui varem. Hetked lastega on need, mida Sanna kõige rohkem ootab. Tapmisest hoolimata on ema suhted lastega head, kuigi on olnud raskeid aegu. Lapsed teavad, et Sanna tappis nende isa.

Ma ei saa anda neile vastuseid igale küsimusele, kui ma ei suuda neid endalegi anda, sõnab ta.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada