Sunday , 19 September 2021
Küünal

ÕUDNE: Halliste hooldekodus suri 3 abitus seisus inimest, toimuvat asus uurima politsei.

Üht patsienti kolmest kiirabi enam haiglasse toimetada ei jõudnud. Ta suri sealsamas Mulgi Häärberi nime kandvas erahooldekodus. Lahkunu oli pandud oma voodisse nii, et ta ei välja ega pääse ega kukuks, oli voodi ette lükatud diivan.

 

 

Teise patsiendi madrats oli tõmmatud põrandale ja hoolealune sellele lamama pandud. Niimoodi lamades ei suuda nõrgaks jäänud inimene end püsti ajada ning pole kukkumisohtu. Haigele oli jäetud klaasist aknalauale, kuid sinna ei oleks ta ulatunud.

 

Loe ka  Laps: Viisin Halliste hooldekodusse oma terve ema, 16 päeva hiljem sain ta surnult tagasi.

 

 

Tema ja veel ühe hooldekodu elaniku viisid kiirabitöötajad Viljandi haiglasse. Üks neist patsientidest suri reedel ja teine ​​nädalavahetusel.

 

Haigla nägi ohtu inimeste tervisele

Viljandi haigla arstide fikseerisid nende juurde jõudmiseks on tervisekahjustusi, mis olid sellest põhjustatud, et inimesed olid olnud nõuetekohaselt hooldamata. Näiteks tuvastamise haiglasse jõudnutel lamatiseeritud ja vedelikupuudus. Viljandi haigla tegi reedel juhtunu kohta politsei avalduse, sest nägi suurt ohtu Mulgi Häärberis viibis elanike tervislikule seisundile ja võimalikule inimõiguste rikkumisele.

 

 

 

Haigla jäi politseisse pöördumist kommenteerides väga napisõnaliseks. Haigla juhatuse esimees Priit Tampere vast kirjalikult, et haigla käitub alati vastutustundlikult. «See on meie tavaprotseduur, kui näeme ohtu inimeste tervisele, puudutab see siis vigastusi, vägivallakahtlusi või lastega seotud koduseid probleeme,» selgitas Tampere. «Me oleme alati selle eest väljas, et patsientide heaolu eest seista.»

 

Prokuratuur on juba alustanud kriminaalmenetluse paragrahvi alusel, mis käsitleb vabaduse võtmist seadusliku aluseta. Politseile tehtud kuriteokaebuses seisab, et 4. märtsil tuvastas eakatekodu kontrollitud meditsiinitöötaja, et selle koridoride vaheuksed ja klientide tubade uksed on lukustatud nii, et kliendil ei olnud võimalik neid ise avada ja soovi või hädavajaduse korral toast lahkuda. Sellega oli võetud eakatekodus viibivate klientide vabaduse seadusliku aluseta.

 

 

Prokuratuuri pressiesindaja Maria Gonjak ütles, et kriminaalmenetluse käigus kontrollitakse kõiki asjaoluid, sealhulgas seda, kui asutuse ja selle tegevust või tegevust, näiteks kellelegi põhjustatud tervisekahjustus või keegi jääb vajaliku abita.

Hooldekodu peab süüdistusi lausvaleks

Erahooldekodu Mulgi Häärber juhatuse liige Raivo Tõnismaa eitab väidet, justkui oleksid 44 hoolealust olnud majas hooldajateta, ning nimetab jutte kehvast hooldusest lausvaleks, mille eesmärk olevat erahooldekodu kompromiteerida. Sakalale väideti Hallistest, et eelmisel nädalal oli hooldekodus päevi, mil tööl oli vaid üks inimene.

Jaga

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Politsei tabas eluohtlikult purjus roolijoodiku, kelle joove oli 4,27-promilli.

Politseipatrull tabas tänavu suvel Tartust sõiduautoroolist mehe, kellel tuvastati vereproovi järgi 4,27-promilline alkoholijoobe, mille peale …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

19.09. Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 23 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 18.09.2021 kella …

ILM EESTIS 455x300 1

ILM: Pühapäev 19.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on +9 ..+12°C.

PÄEVAL: Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 6-11, puhanguti 13, rannikul …

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …