-0.8 C
Tallinn
Pühapäev 5. veebruar 2023
SportOtt Tänak tõusis Mehhiko ralli liidriks!

Ott Tänak tõusis Mehhiko ralli liidriks!

Ott Tänak on esimest korda Hyundaiga MM-rallit juhtimas. Saarlane võttis kolmandal katsel võimsa katsevõidu ja edestab soomlast Teemu Sunineni 10,6 sekundiga.

Mehhiko rallile läks liidrina vastu Toyota äss Elfyn Evans. Kuigi sarnaselt talle on ka Thierry Neuville (Hyundai) kogunud 42 punkti, annavad kaks poodiumikohta eelise Toyota mehele. Kolmandalt positsioonilt stardib Evansi tiimikaaslane, kuuekordne maailmameister Sebastien Ogier.

Valitsev ilmameister, Hyundaiga kihutav Ott Tänak alustab Mehhiko rallit kuuendalt positsioonilt. Saarlase parim koht Mehhikost on mullune teine positsioon. Hooaja avastardi teeb Mehhikos Dani Sordo, kes stardib Neuville’i ja Tänaku kõrval kolmanda.Pärast ralli avatseremooniat toimunud publikukatsetel näitas Tänak kuuendat ja kolmandat katseaega, kaotades Neuville’ile vastavalt 1,1 ja 0,8 sekundit.

Esimene täispikk võistluspäev algas Tänaku võimsa katsevõiduga. Tervelt 10,3 sekundiga edestas ta Ogier’d ja 10,5 sekundiga Teemu Sunineni. Esimest korda on Tänak seega Hyundaiga rallit juhtimas!

Allikas:Delfi.ee

Veel artikleid