Erakorralised uudised
tanak

Ott Tänak teenis Rootsis M-Spordiga taasliitumise järel esimese rallivõidu

Ott Tänak ja Martin Järveoja (M-Sport) võitsid Rootsis toimunud autoralli MM-hooaja teise etapi, ühtlasi on see Tänakule esimeseks võiduks WRC sarjas pärast M-Spordiga taasliitumist.

Reedese võistluspäeva hoolduspausilt naastes näitas suurepärast tempot Craig Breen (Hyundai), kes edestas kümnekilomeetrisel Brattby katsel konkurente ligi kümne sekundiga ning haaras Tänaku ees 7,7-sekundilise vahega liidripositsiooni. Ka kuuenda katse võit kasvatas iirlase edu juba enam kui kümnele sekundile, ent Tänak kahandas päeva kahe viimase katsega vahe siiski 2,6 sekundile.

Breen ja Tänak pidasid laupäeval esikohale põnevat võitlust, eestlane jõudis 13. katse järel iirlasest vaid poole sekundi kaugusele ning läks seejärel temast mööda. Pühapäevaks oli M-Spordi sõitjal taskus 8,6-sekundiline edu, mis kasvas viimase võistluspäeva avakatse järel juba 11,6 sekundile ja nii ei pidanud Tänak ralli kahel viimasel katsel võiduks hullumeelselt suruma.

2019. aasta maailmameistrile on see karjääri 18. WRC rallivõiduks ning ühtlasi esimeseks pärast M-Sporti naasmist. Oma esimesel perioodil Suurbritannia tiimi ridades võitis ta kaks MM-rallit, 2017. aastal Itaalias ja Saksamaal. Rootsis võidutses ta esimest ja enne pühapäeva ka ainsat korda 2019. aastal.

Enne rallit haigusega maadelnud ja seetõttu ühe testipäeva ära jätma pidanud Thierry Neuville (Hyundai) lõpetas esimese täispika võistluspäeva kuuendal kohal, ent jätkas siis suurepärases tempos, võitis viis kiiruskatset ja möödus puhta sõiduga nii Toyota meestest Kalle Rovanperäst ja Elfyn Evansist kui ka ralli alguses head tempot näidanud tiimikaaslasest Esapekka Lappist, kelle suur sõit lõppes 13. kiiruskatsel lumevallis. Power Stage’i eel sai Breen ajakontrolli hilinemise eest aga kümnesekundilise trahvi, mis kergitas Neuville’i juba teiseks.

WRC2 klassis teenis koduradadel võidu Oliver Solberg (Škoda), kes edestas Ole Christian Veibyt (Volkswagen) ja Sami Pajarit (Škoda). Parima eestlasena oli Georg Linnamäe (Hyundai) neljas.

Err.ee

Vaata ka:

mees 1

Sa ei ole üksildusele määratud: kuidas leida leevendust “kroonilise vallalise sündroomile”

Paljud inimesed tunnevad end mingil hetkel oma elus vallalisena ja see on täiesti normaalne. Siiski

jonathan j castellon be8AmxavYp8 unsplash

Kohtingul enesekindla mulje jätmine: 5 lihtsat nippi

Esimesel kohtingul enesekindla mulje jätmine võib tunduda keeruline, aga ära muretse! Siin on 5 lihtsat

error: Sisu on kaitstud!