Sunday , 23 January 2022
Screenshot 2021 12 10 at 18.19.04

Ossinovski: uuel aastal suureneb Tallinna loomaaia rahastus

Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski ja abilinnapea Kaarel Oja külastasid eile Tallinna loomaaeda ning kohtusid direktori Tiit Maraniga.

Kohtumisel arutati nii loomaaia lähiaastate arendusplaane kui mitmeid eelarvelisi küsimusi. Tiit Maran andis põhjaliku ülevaate Tallinna loomaaia kujunemisest, positsioonist ülemaailmses loomaaedade võrgustikus, rollist ühiskonnas ning väljakutsetest ja ülesannetest, millega peavad loomaaiad tänapäeval tegelema ja hakkama saama.

Jevgeni Ossinovski märkis, et loomaaiale on järgmise aasta linnaeelarves ette nähtud arvestatavad lisavahendid. „Loomaaia investeeringuteks on kavandatud ligi 7 miljonit eurot, millest suurem osa läheb kahe uue ekspositsiooniala rajamiseks. Uuel aastal ehitatakse välja eriline Kagu-Aasia vihmametsade ekspositsiooniala, mis tutvustab selle piirkonna loodust ja loomi, ning käima läheb ka Tiigrioru ehitus. Muidugi on meil veel pikk tee käia, et tagada kõigile loomadele adekvaatsed tingimused, ent positiivsed arengud on silmnähtavalt toimumas,“ ütles ta.

„Keerulisem lugu on töötajate palkadega. Loomaaial on palju erinevaid funktsioone, mille tagamiseks on vajalik tagada töötajate professionaalsus ja pühendumus. Uue aasta eelarve kohaselt suureneb palgafond ligi kümnendiku võrra, mis on märgatavalt suurem kui linnaasutustes keskmiselt. Samas on selge, et peame lähiaastatel veel pingutama, et varasemate aastate palkade mahajäämust tasandada. Tallinna loomaaed täidab ju sisuliselt rahvusloomaaia rolli, kuna samalaadseid asutusi Eestis rohkem ei ole,“ ütles linnavolikogu esimees.

Viimastel aastatel on suurt rõhku pandud loodushariduse valdkonnale ning seetõttu on Tallinna loomaaiast kujunenud suurim loodushariduskeskus pealinnas. Tallinna loomaaias on 362 liiki loomi, kuid spetsialiseeritud on teatud loomarühmadele. Näiteks on Tallinna loomaaias maailma parim kaljukitsede ja mägilammaste väljapanek, märkimisväärne hulk kotkaid ja raisakotkaid ning arvestatav valik kaku- ja kureliike. Muude loomarühmade osas on valik ühekülgsem.

Tallinna loomaaia põhiliseks missiooniks on loomkollektsiooni pidamine eesmärgiga teha teaduslikku uurimistööd, tõsta nii inimeste teadmisi kui kultuuri- ja haridustaset ning aidata kaasa liikide hääbuvate looduslike asurkondade taastamisele. Loomaaed on õppe- ja teadustöö baasiks nii üldharidus- kui kõrgkoolidele ja pakub külastajaile võimalust looduslähedases keskkonnas puhkamiseks.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM: Esmaspäev 24.01 – Sajab vähest lörtsi ja vihma, õhutemperatuur on -4..+4°C.

Öösel – Enamasti pilves olulise sajuta ilm, hommikul sajuvõimalus suureneb. Kohati tekib udu, on jäiteoht! …

Sander Leppnurm

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud Sander Leppnurm sattus avariisse.

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud driftikunn Sander Leppnurm jagab ühismeedias, et sattus avariisse. Saatest võidetud rahaga remonditud …

JYSK

Tarbijakaitseamet: JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused.

Sisustus- ja mööblikaupluse JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused. Tarbijakaitseamet kinnitab, et neile on ka varasemalt ettevõtte ebaausate …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

KOHUTAV: Naisterahvas hüppas jääauku ja jäi kadunuks. VIDEO.

Venemaal Leningradi oblastis hüppas 40-aastane naine oma laste ja abikaasa nähes jääauku ja jäi pärast …