Categories: Uudised

OMNIVA: Rahvusvahelised pakid ei pruugi enam jõuludeks kohale jõuda

õulud ei ole enam kaugel ning kinkide ostmisega ei tasu liialt oodata. Euroopa Liidu välistest riikidest paki tellimisel tuleb juba arvestada, et kõik pakid ei pruugi enam kohale jõuda.

Jõulud on Omnivasse kohale jõudnud, ütles ettevõtte ärikliendi segmendijuht Evert Rööpson “Aktuaalsele kaamerale”.

Tema sõnul ei pruugi kõik rahvusvahelised pakid enam kohale jõudagi. “Kui me räägime rahvusvahelistest e-poodidest, näiteks AliExpressist, siis tasuta tarnet enam ei soovitaks valida. /…/ Kui valida, siis peaks kindlasti eelistama AliExpressi standard shipping’ut, siis on veel head võimalused, et pakk jõuab enne jõule kohale,” ütles Rööpson.

“Kes tahab endale jõulukinke tellida Aasiast tellida või kolmandast riigist väljastpoolt Euroopa Liitu, siis täitsa reaalne on, et saab munadepühaks kätte,” tõdes e-kaubanduse liidu tegevjuht Tõnu Väät.Eesti suurimate veebipoodide Kaup24 ja Hansaposti ühises kaupluses on jõulumüük samuti hoogu võtmas. Hansaposti kinnitusel ostetakse kosmeetikat, parfüüme, kodukaupu ja muid jõuludel kaubaks minevat kraami.

Praegu ongi õige aeg jõulukinke soetada, sest mida lähemale pühadele, seda rohkem on kauplustes sagimist ning pikemaks muutuvad ka järjekorrad paki kätte saamiseks.

“Nädal enne jõule on kindlasti siin väga palju inimesi, kes juba paki järjekorras seisavad ja oma pakki kätte tahavad saada, aga kindlasti on siin ka neid, kes ostavad kohapealt kaupa,” ütles Hansaposti turundusosakonna juht Maris Kivi.

Igal aastal suurendavad jõuluostud tavamüükide arvu ligi 50 protsenti ja ostud sooritatakse enamasti just viimasel hetkel.

Pandeemiaolukorrast tulenevalt eelistatakse rohkem veebipoest tellimist, kuid sealjuures tuleb silmas pidada kahte peamist soovitust.“Üks oleks võib-olla see, et vaata e-poodi, kellel oleks ka füüsilised poed olemas. Kui sellel e-poel on ka füüsilised poed, siis tal reaalselt on see kaup olemas. See on võib-olla üks soovitus. Ja teine asi, vaata, et kindlasti kauba puhul näitaks, et kaup on laos,” selgitas Väät.

Tema sõnul saab niimoodi paremini veenduda, et tellitud kaup lühikese tarnega kohale jõuab.

Allikas. Err.ee

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

7 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

7 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

7 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

7 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

7 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

7 hours ago