Uudised

OLULISELT TÄIENDATUD: USA lubab ajakirjaniku tapmisele vastata. Vene väed tapsid Ukrainas New York Timesi ajakirjaniku, teine sai haavata.

Kiievi oblasti riikliku politsei peadirektoraadi ülem Andrii Nebitov teatas Facebookis, et Vene väed tapsid Irpini lähedal ühe New York Timesi ajakirjaniku, teine sai haavata.

«Okupandid tapavad küüniliselt isegi rahvusvahelise meedia ajakirjanikke, kes proovivad näidata tõtt Vene vägede Ukrainas korda saadetud julmuste kohta,» kirjutas Nebitov.

«Maailmakuulsa New York Timesi 51-aastane korrespondent lasti täna Irpinis maha. Teine ajakirjanik sai haavata. Nad proovivad nüüd ohvrit lahingutsoonist eemale viia,» täpsustas politseiülem.

«Otse loomulikult hõlmab ajakirjaniku töö riske, aga USA kodanik Brent Renaud maksis oma eluga, proovides avalikustada agressori salakavalust, julmust ja halastamatust,» lisas ta.

Täiendus 13.03 kell 19,45
USA riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan ütles täna õhtul CBSile, et Washington ei jäta reageerimata USA ajakirjaniku tapmisele Ukrainas ning Venemaad ootavad selle eest “asjakohased tagajärjed”. Tema sõnul on uudis 51-aastase Brent Renaudi surmast “šokeeriv ja õõvastav” ning USA ametnikud peavad Ukraina kolleegidega nõu, et teha kindlaks, “kuidas see juhtus”.

Jaga
Back to top button