Neljapäev , 28 september 2023
Erakorralised uudised

OLULISELT TÄIENDATUD: Rongist maha tõstetud Vene ajalehe Izvestija töötajal tühistati viisad ja keelati sisenemine Euroopa Liitu

Kahel Narva-Tallinna rongist maha tõstetud Vene ajalehe Izvestija töötajal tühistati viisad ja keelati sisenemine Euroopa Liitu, kirjutas leht laupäeval sõnumirakenduses Telegram.

“Kinnipeetuil (…) tühistati viisad. (…) Keelati sisenemine EL-i riikidesse kolmeks aastaks;”  seisab Izvestija Telegrami kanalis.

Seejuures lisatakse lehe saidil, et ajakirjanikud lasti Jõhvi politseijaoskonnast minema.

Turistidena esinenud 30-aastaselt korrespondendilt Ksenia Soldatovalt ja operaator Dmitri Timofejevilt võeti Izvestija väitel mobiiltelefonid ja side nendega kadus.

Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles vastuseks Izvestija palvele, et Vene saatkond Tallinnas hoiab olukorda kontrolli all. Tema sõnul võetakse “ajakirjanike abistamise raames võetakse kasutusele kõik vajalikud meetmed, nende asukohta saadeti konsulaarametnik”.

Ida prefektuuri piirivalvejuhi Urmas Elmi ütles varem, et reedel lõuna paiku sisenesid läbi Narva piiripunkti Eestisse kaks Venemaa kodanikku, kes esitasid piiril Itaalia ja Soome välja antud Schengeni viisad ning väitsid, et on turismireisil.

Seejärel suundusid nad aga Narvas tanki juurde ja asusid seal tegema propagandatööd. Kui nad seejärel Narva-Tallinna rongile istusid ja Tallinna suunas sõitma hakkasid, tuli Jõhvis rongile politseipatrull ja viis mehe ning naise kontrolliks jaoskonda.

Turismi eesmärgil reisil olles ei ole lubatud teha tööd, see on viisarežiimi rikkumine.

Vaata ka:

paike minuaeg

Eestis purunes täna taas üks soojarekord

Täna (28.09) tõusis õhutemperatuur Kagu-Eestis üle 24 °C. Kõige rohkem sooja mõõdeti Võrus (24,6 °C) …