Erakorralised uudised
vikingline

OLULINE: Viking Line’i laeval oli leetrite juhtum

Soome terviseamet teatas eile kolmapäeval, 9. augustil, et pühapäeval, 6. augustil sõitis laeva M/S Viking Glory kruiisil Turust Stockholmi leetritesse haigestunud inimene. Reisija võis haigust levitada laeval liikudes.

Viking Line’i Soome infojuht Christa Grönlund ütleb, et laevafirma on juhtunust kõiki laeval viibinuid teavitanud. Iga reisija on saanud teate, kelle poole pöörduda, kui tekib küsimusi, vahendab Iltalehti.

Grönlund ütleb, et koroonapandeemia ajal võetud meetmed on muutnud juhtumi uurimise lihtsamaks. Näiteks haige reisija liikumine on täpselt teada.

Ta on laeval väga vähe liikunud, sest teadis, et on haige. Kuigi ta liikus laeval väga vähe, on oluline juhtumile koheselt reageerida, sest leetrid on väga nakkav haigus, märgib Grönlund.

Võimaliku nakkusega kokku puutunud inimeste arvu kohta tal info puudub, sest seni pole teada, millised reisijad on veetnud aega haigega samades ruumides.

Me ei tea, kes on reisi ajal kuskil laevas olnud. Oleme vastavalt ametlikele juhistele teavitanud kõiki reisijaid, et selline juhtum on aset leidnud, märgib Grönlund.

Laeva võimaliku puhastamise vajaduse kohta veel info puudub. Grönlundi sõnul läheb asi edasi võimude juhiste järgi.

Grönlundi sõnul on koostöö võimudega sujunud suurepäraselt

Reisijad peaksid selles osas lugema ja järgima ametiasutuste juhiseid. Eriti kui pole haiguse vastu vaktsineeritud, selgitab Grönlund.

Grönlundi sõnul on leetrite juhtum laeval väga haruldane. Koroona pandeemia ajal tehti haiguste jälgimistööd, kuid leetreid pole pardal ammu tuvastatud.

Soomes on elanikkond selle vastu hästi vaktsineeritud. Muidugi saab seda ikka välismaalt, nendib Grönlund.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.