Tuesday , 18 January 2022
pass

OLULINE: Välisriiki reisimiseks peab Euroopa Liidu COVID-tõendit uuendama

Alates 10. juunist loodud EL COVID immuniseerimistõendid vajavad reisimiseks järk-järgult uuendamist ning lähtuvalt valitsuse otsusest alates 25. oktoobrist siseriiklikult kasutada negatiivse testi tõendit.

Uus EL COVID immuniseerimise tõend tuleb luua ka lisa- või tõhustusdoosi saamise järel, kolmanda doosi tõend hakkab kehtima kohe ja kehtib 365 päeva, vahendab BNS.

Kui EL COVID tõend on saadud enne 20. oktoobrit, siis üeab seda uuendama enne välisriiki reisimist. Negatiivse testi tõend kehtib alates 25. oktoobrist vaid välisriiki reisides.

Välisriiki reisides tuleb kontrollida oma tõendi kehtivust sisestades sihtriik ja kuupäev aadressil kontroll.digilugu.ee. Tõendi loomise aega saab kontrollida ka patsiendiportaalis.

Enne 20. oktoobrit Eestis loodud EL COVID immuniseerimistõendid kehtivad reisimiseks alates loomisest 180 päeva. Seega hakkavad esimesed tõendid tehniliselt kehtivust kaotama alates detsembrist.

“Välisriiki reisimiseks on EL COVID immuniseerimistõenditel peal tehniline piirang, mis annab kehtivusajaks 180 päeva,” rääkis tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) tervisetalituse juhataja Tõnis Jaagus.

Ta lisas, et tehniline kehtivusaeg on riigiti erinev. “Näiteks Norras väljastatud tõenditel on see 90, Rootsis 180 ja Tšehhis 365 päeva.”

Uuemate tõendite tehnilist kehtivusaega on TEHIK pikendanud. “Alates 21. oktoobrist loodud immuniseerimistõendid kehtivad tehniliselt praegu kaks aastat (730 päeva), kuid kuna COVID-19 tingimustes muudavad riigid vastavaid ajalisi piiranguid pidevalt, siis soovitame enne reisi luua Patsiendiportaalis uus tõend. Nii nagu enne reisi tuleb ebameeldivate üllatuste vältimiseks kontrollida oma passi kehtivusaega, võiks kontrollida ka EL COVID tõendi kehtivusaega,” ütles Jaagus.
Seoses valitsuse kehtestatud piirangutega ei saa esmaspäevast siseriiklikult meelelahutusasutustes kasutada negatiivse testi tõendit. Piiriületusel kehtivad endiselt ka läbipõdemise ja negatiivse testi tõendid, kuid nende ajalised piirangud sõltuvad sihtriigist.

“Siseriiklike uute reeglitega seoses tegi TEHIK muudatuse, millega kontrollija näeb, et negatiivse testi tõend ei ole siseriiklikult kasutatav,” selgitas Jaagus. EL COVID immuniseerimistõendid kehtivad siseriiklikult endiselt 365 päeva ja läbipõdemistõendid 180 päeva. Neid on vaja uuendada välisriiki reisimiseks.

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …