Wednesday , 1 December 2021
covid scaled

OLULINE: Uus koroona tüvi on Botswana , millele on 32 ohtlikku mutatsiooni

Briti asjatundjad hoiatavad koroona uue, Botswana tüve eest, millel on 32 ohtlikku mutatsiooni ja tüvi ise olevat pärit ühelt Aidsi-haigelt.

Praeguseks on tuvastatud vaid 10 nakatumist uue, teadusliku nimetuse B.1.1.529 all tuntud viiruse tüvega. Selle ametlikuks nimeks saab Nu, vahendab Daily Mail.

Samas on uut tüve juba tuvastatud kolmes riigis, mis annab aluse arvata, et see on laiemalt levinud. Tüvel on 32 mutatsiooni, mis muudavad selle kergesti nakkavaks ja vaktsiinide kaitsest läbi murdvaks. Sellel on kõige enam muutusi ogavalgus.

University College Londoni geneetikaprofessor Francois Balloux ütles, et uus tüvi on tõenäoliselt pärit AIDS-i põdevalt inimeselt.

Vaktsiinid koroona uute tüvede vastu ei aita, kuna vaktsiin õpetab organismi võitlema varasemate tüvedega.

Imperial College’i viroloog dr Tom Peacock kirjeldas viiruse uut tüve sõnaga „jube”. Tema väitel on uus tüvi B.1.1.529 ohtlikum kui misiganes varasem viirus, kaasa arvatud praegu maailmas möllav Delta tüvi.

Mõned teadlased samas märgivad, et võibolla pole uus tüvi siiski nii ohtlik nagu paistab, kuna pole teada, kui kergesti see levib.
New Botswana variant with 32 ‘horrific’ mutations

Only 10 cases of the strain – dubbed B.1.1.529 – have been spotted to date Variant has 32 mutations, many of which suggest it is more vaccine resistant Scientists warn the variant could be worse ‘than nearly anything else about’ British experts have sounded the alarm over a new Covid variant believed to have emerged in Botswana that is the most mutated version of the virus yet.

Allikas. Eestine.fi

Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

laps

Irja Lutsar: Eestis saab aasta lõpus vaktsineerida COVID-19 vastus 5-11.a lapsi. Ja igal juhul tuleb lapsi vaktsineerida.

„Uuringud on kinnitanud, et COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõhus nii nakatumiste kui haigestumiste, eriti raskete …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

covid 19 g829362110 640

01.12 Ööpäevaga tuvastati 588 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

1. detsembri hommikuse seisuga on haiglas 275 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 225 vajab haiglaravi raskeloomulise …