Wednesday , 1 December 2021
Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

OLULINE: Umbes poole aasta peal hakkab enamike vaktsiinide kaitse langema ja mõistlik on tõhustusdoos ära teha,

Euroopa Komisjoni välja pakutud üheksa kuud vaktsineerimistõendi kehtivusajaks on mõistlik, nüüd on vaja leida Euroopas kokkulepe ka ühiseks läbipõdemistõendi kehtivusajaks, ütles neljapäeval ETV uudistesaates “Aktuaalne kaamera” tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Euroopa Komisjon tekitas neljapäeval segaduse teatades, et vaktsineerimistõendi kehtivusaeg on üheksa kuud. Eestis on see 12 kuud.

“Tegelikult segadust ei ole, sest algusest peale oli teada, et kellelgi ei ole kindlat teadmist, kaua esimesed vaktsineerimised mõjuvad. Oli riike, kes kehtestasid 12 kuu piiri, mõned riigid jätsid tähtajatuks. Ma arvan, et sellel üheksal kuul on väga palju pooltargumente,” rääkis Kiik.

“Hetkel arutelu käib, aga vaadates, et umbes poole aasta peal hakkab enamike vaktsiinide kaitse langema, eriti eakatel, kes kindlasti vajavad tõhustusdoosi, aga ka teistel täisealistel, kellel on samuti viiruse kõrge leviku tingimustes mõistlik tõhustusdoos ära teha, siis jätta periood kuue ja üheks kuu vahel, millal on võimalik tõhustusdoos teha, nii et tõend kehtib ja ka kaitse on tagatud, see on päris loogiline,” jätkas minister.
“Praegu on Euroopas kokku lepitud kuue kuu reegel. Kui mõni riik tahab endale teha teistsugust reeglit tõendi kohta, on see võimalik, kuid Euroopas reisides see tõend kaalu ei oma pärast kuue kuu möödumist. Praegu on Euroopas debati raskuskese vaktsiinitõendi juures, samal ajal käivad diskussioonid ka läbipõdemistõendi osas. Siin oleks samuti mõistlik võimalikult ühetaoline lähenemine ja praktika. Mõistlik on kokku leppida, sest viirus on sama, vaktsiinid on samad, inimese suhteliselt sarnased,” lisas Kiik.

Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

laps

Irja Lutsar: Eestis saab aasta lõpus vaktsineerida COVID-19 vastus 5-11.a lapsi. Ja igal juhul tuleb lapsi vaktsineerida.

„Uuringud on kinnitanud, et COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõhus nii nakatumiste kui haigestumiste, eriti raskete …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

covid 19 g829362110 640

01.12 Ööpäevaga tuvastati 588 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

1. detsembri hommikuse seisuga on haiglas 275 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 225 vajab haiglaravi raskeloomulise …