Sunday , 24 October 2021
eur500

OLULINE: Sotsiaalkindlustusamet küsib värsketelt vanematelt tuhandeid eurosid tagasi

Triinu, kes sai paari nädala eest ehmatusega Sotsiaalkindlustusametist teavituse: oleme teile liiga palju raha maksnud, peate 3500 eurot 14 päeva jooksul tagastama!
Triinu sünnitas augusti alguses oma teise lapse, tütre. Esimene poeg oli selleks ajaks 1 aasta ja 3 kuu vanune. Kahe pisikese lapse vanemad ei olnud seaduses näpuga järge ajanud, tundsid vaid heameelt teadmisest, et suurema lapse eest makstav vanemahüvitis ei olnud uuele raseduspuhkusele jäämisega katkenud – on ju noorele perele iga sent oluline. Ei ema ega isa osanud selles midagi ebatavalist näha, sest teadsid, et laste eest saadav vanemahüvitis jooksebki tavaliselt nii kaua, kui laps saab poolteist.
Ema oli uue beebiga sünnituspuhkusele jäänud juba juuni keskpaigast ning kõik tundus idülliline – seda enam, et esimese beebiga oli lapsehoolduspuhkusel ka veel isa, nii said noored mõnusasti kahe väikese lapsega ellu sisse elada.
Kuni kaks nädalat pärast tütre sündi tabas neid kui välk selgest taevast kiri sotsiaalkindlustusametist. „Selgus, et eelmise aasta juulis oli seaduse tõlgendus ringi tehtud ja uue rasedusega puhkusele jäädes oleksin pidanud ma ise sotsiaalkindlustusametisse teada andma, et mul on uus beebi sündimas ja nad peavad eelmise eest makstava vanemahüvitise katkestama. Kuna mina selle peale ei tulnud, et kellelegi midagi teavitada, siis peame nüüd leidma perega mooduse, kuidas kogu vahepealse perioodi eest laekunud summad ehk ligi 3500 eurot neile kahe nädala jooksul tagastada!“

Loe edasi SIIT
ALlikas. Pere ja Kodu

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 24 at 17.26.16

EKRE poliitikud muudkui lahkuvad erakonnast

Pärast eilset meeleavaldust, kus EKRE juht Martin Helme esines jõulise sõnavõtuga, lahkus erakonnast vandeadvokaat Urmas …

laboratory g11520544f 640

Peterburg läheb koroona tõttu lukku

Sarnaselt Moskvaga pannakse järgmisel laupäeval, 30. oktoobril lukku ka Peterburi linn. Lukustamine kestab nädal aega …

Screenshot 2021 10 24 at 16.31.55

Soomes avastasid laevad meres midagi helendavat – hiljem selgus, mis see oli

Laevafirmade Tallink Silja ja Viking Line laevad avastasid Ahvenamaa lähedal meres midagi helendavat ja teatasid …

Screenshot 2021 10 24 at 16.07.48

Finaalis üliraskest seisust välja tulnud Kontaveit võidutses Moskvas

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) võitis Moskvas toimunud WTA 500 kategooria tenniseturniiri, kui alistas …