Wednesday , 26 January 2022
arst

OLULINE: Soomes peavad haiged erakorralist arstiabi ootama kuni kolm ööpäeva.

Helsingis on kujunenud arstiabi pakkumisel väga raske olukord, kuna nii erakorraline arstiabi kui telefonid on umbe jooksunud. Patsiendid peavad erakorralist abi ootama kuni kolm ööpäeva.

Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonnas HUS on olukord nii hull, et inimesed peavad ootama arsti juurde pääsu kuni kolm ööpäeva. Eile reede hommikul oli Meilahti haiglas erakorralise meditsiini ooteaeg 62 tundi, Haartmani haiglas 56 tundi ja Peijase haiglase 44 tundi, vahendab Helsingin Sanomat.

Jõulude ajal kasutasid inimesed erakorralist arstiabi, et saada koroonatesti. Erakorralise arstiabi poole pöörduti ka leebete haigusnähtudega. Nende inimeste hulk on nüüd vähenenud, aga olukord on jätkuvalt kriitiline.

Ummikute põhjuseks on halvenenud koroona olukord. Ummikud on kogu arstiabi süsteemis. Erakorralise meditsiini osakonnast ei pääseta piisavalt kiiresti osakondadesse haiglaravile.

Halvenenud koroona olukord on kasvatanud kiiresti patsientide hulka, samuti on palju haigeid meedikute hulgas. Paljud voodikohad on haiglaõdede puudumise tõttu tühjad.

Tühjad on mitusada voodikohta, aga patsiente sinna võtta ei saa, kui pole kedagi, kes nendega tegeleks. Erakorralise arstiabi number 116117 on umbe jooksnud. Seetõttu helistavad inimesed hädaabi numbrile, mistõttu on kiirabi töökoormus kasvanud rekordiliselt kõrgele. Sellest tekib nõiaring: inimesed kasutavad ravile pääsemiseks kõrvalteid ja kogu süsteem jookseb kokku.




Erakorralise abi numbrile 116117 pole vaja helistada, kui inimene pole raskesti haige. Sellele numbrile on helistatud palju lihtsalt nõu küsimiseks.

Hädaabi numbrile aga tuleks helistada vaid tõsise häda korral, kui esmaabi on vaja kiiresti kohale. Kuigi järjekorrad on pikad, ei tohiks niisama erakorralise meditsiini osakonda pöörduda.

Praegu soovitatakse inimestel rahulikult oodata oma haiglasse pääsemist. Praegu on olukord erakordselt raske. Varem on tulnud ette mõned korrad kuus, et inimesed ootavad haiglasse pääsemist kolm ööpäeva. Nüüd aga on selline olukord igapäevane, seda esimest korda pandeemia aja jooksul.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Perearstile iga asja pärast ei pea helistama

Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller kinnitas, et perearstide koormus on tohutult tõusnud. „Inimestel …

covid 19 g829362110 640

26.01. Ööpäevaga tuvastati 5845 uut covid-19 haiget. Suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest

26. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 287 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid 19 gbff4c208a 640

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul lõppeb koroonapandeemia siis, kui inimesed lõpetavad sellesse uskumise.

Arvatakse, et Omikron lõpetab pandeemia, aga tegelikkuses on nii, et senikaua, kuni inimesed on hirmul …

covid kiirtest

Teadusnõukoda: Meie ei soovita kiirtestide kasutamist vaktsineerimistõendi kõrvale tagasi tuua

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles, et teadusnõukoda ei soovita valitsusel tuua vaktsineerimistõendi kõrvale …