Categories: Uudised

OLULINE: Soomes on koroona olukord väga hulluks läinud.

Soomes on viimastel päevadel koroona olukord nii kiiresti halvenenud, et valitsus kaalub juba kriisikoosoleku kokkukutsumist.

Soome valitsus koguneb kolmapäeval, et halvenenud koroona olukorda arutada ja kaaluda koroonapassi kasutamise laiendamist, vahendab MTV.

Samal ajal arutab valitsus, kuidas oleks võimalik koroona hübriidstrateegia kohaselt hädapidurit tõmmata ja uusi piiranguid kehtestada. Hädapidur tähendab seda, et valitsus võtab koroonaga tegelemisel ohjad enda kätte. Praegu kehtestavad piiranguid piirkondlikud ametivõimud.

Hädapiduri kasutamisega naastakse taas „vana” süsteemi juurde, kus valitsus kehtestas karme piiranguid. Enne hädapiduri tõmbamist aga tuleb kõik piirkondlikud võimalused ära kasutada.Valitsus veel hädapidurit ei tõmba, aga kolmapäeval arutatakse, kuidas seda oleks võimalik teha. Hädapiduri tõmbamise eelduseks on see, kui haiglaravi vajadus, suremus ja haigestumine tõusevad.

Kui hädapidurit tõmmatakse, tehakse seda valdavalt vaktsineerimata inimeste kaitsmiseks. Kui olukord seda nõuab, tuleb inimesi kaitsta.

Valitsus arutab hädapiduri tõmbamist olukorras, kus koroona olukord kiiresti halveneb, samas vaktsineeritus tõuseb. Hädapiduri tõmbamist valmistab ette sotsiaal- ja terviseministeerium.

Sotsiaal- ja terviseministeerium valmistab ette nakkushaiguste seaduse järgsete piirangute pikendamist kuni kevadeni. Valmistutakse ka hädapiduri tõmbamiseks, ütles sotsiaal- ja terviseministeeriumi kantsler Kirsi Varhila.

Tõenäoliselt sunnib valitsus piirkondlikke ametivõime kehtestama karmimaid piiranguid. Valitsuse ei olda rahul sellega, et mõnedes piirkondades on asjad käest ära.

Raskemad otsused puudutavad ürituste korraldamist ja söögikohtade lahtiolekut. Samuti arutatakse seda, kas pärast piiriületust nõutakse teist testi ka järgmisel aastal.

Valitsus arutab ka koroonapassi kasutamise laiendamist. Arutusel on olnud passi kasutamine üritustel ja töökohtadel. Õiguslikult võib seda aga olla raske teostada.

Terviseamet teatas täna, et haiglas olevate koroonapatsientide arv kasvas nädalavahetusel 15 võrra ja intensiivravi patsientide arv 5 võrra. Täna oli haiglaravil 256 patsienti, kellest 34 olid intensiivis.

Soome sotside rahvasaadik, Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonna HUS endine juht Aki Lindén nõudis täna juba kriisikoosoleku kokkukutsumist.

Pere- ja põhiteenuste minister Krista Kiuru ütles reedel, et Soomes on koroona olukord kontrolli alt väljunud ning Euroopa haiguste ja kontrollikeskus ei soovita inimestel Soome reisida.Allikas. Eestinen.fi
Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

7 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

7 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

7 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

7 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

7 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

7 hours ago