Tuesday , 28 September 2021
soomeminuaeg

OLULINE: Soomes hakatakse maksustama riigist lahkumist alates 2023.a

Soomes on kavas alates 2023. aastast võtta kasutusele nn exit-maks ehk riigist lahkumise maks. Sellega tahetakse maksustada neid inimesi, kel on Soomes kogunenud vara ja kes tahavad ära kolida välismaale.

Soome rahandusministeerium peab sellist maksu võimalikuks, aga ei andnud sellele otsest soovitust. Valitsus otsustas eelarve strateegia nõupidamisel, et exit-maks võetakse üksikisikute suhtes kasutusele 2023. aastal, vahendab MTV.
Soome rõivafirma Marimekko suurim omanik ja juhatuse liige Mika Ihamuotila peab aga sellist maksu naeruväärseks. Tema väitel on see signaal noortele ja ettevõtlikele inimestele, et Soome ei tasu tulla. Ihamuotila väitel sümboliseerib see Soome praegust ülipopulistlikku valitsust, mis ei mõtle mitte tulevikule, vaid imetleb oma naba.

Ihamuotila ütles, et meelitas kunagi üht ettevõtjat Soome, kiites Soome ühiskonda. Kuuldes exit-maksust ütles ettevõtja, et ei julge tulla.

Ettevõtja oli öelnud, et selline exit-maks on märk üldisest mõtteviisist Soomes, et millegi peale ei saa enam kindel olla. Sellist riski ei taha ettevõtja võtta.

Ka Soome Kaubanduskoda on leidnud, et valitsuse poolt välja käidud riigist lahkumise maks edastab täiesti vale sõnumi spetsialistidele ja investoritele. See piirab Soomes rahvusvahelist tegevust.

Soome koonderakonna Kokoomus juht Petteri Orpo ütles, et erakond ei poolda sellist maksu ja kaotab selle kohe, kui erakond pääseb valitsusse.

Jaga

Vaata ka:

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …

goteborg

Rootsis toimus kortermajas plahvatus, üle kahekümne inimese viidi haiglasse, sadu evakueeriti.

Göteborgis on eluhoones toimunud plahvatuse ja sellest süttinud tulekahju tõttu haiglasse paigutatud üle 20 inimese, …

Leinaseisak

Ekspeditsiooni laevameeskond pidas Estonia katastroofis hukkunute mälestuseks leinaseisaku

SA Mare Liberumi korraldatud ekspeditsiooni laevameeskond kogunes täna hommikul kell 6 laeva välistekile ja pidas Estonia katastroofis hukkunute …