Friday , 24 September 2021
soomeminuaeg

OLULINE: Soome valitsus uuendab koroonastrateegiat ning piirangud kaovad eeldatavasti oktoobri alguses.

Soome valitsus uuendab koroonastrateegiat ning piirangud kaovad kuu aja pärast oktoobri algul, kui 80 protsenti üle 12-aastastest soomlastest on vaktsineeritud.

Viimased 1,5 aastat on Soomes koroona levikut piiratud eri piirangutega. Nüüd aga valmistub valitsus koroonastrateegia muutmiseks, et piirangutest loobuda, vahendab Ilta-Sanomat.
Peaminister Sanna Marin ütles eile Yle raadiosaates, et eesmärk on kaotada kõik piirangud. Vaktsineeritus on selleks piisav umbes kuu aja pärast. Maski kandmine pole Soomes seadusega sätestatud, aga Marini väitel kaovad maskid koos piirangutega.

Edaspidi on piirangud vaid piirkondlikud seal, kus on puhkenud koroonakolle. Neis kohtades saab kasutada koroonapassi, et asutusi avatuna hoida. Koroonapass on vabatahtlik.

Passi abil oleks võimalik edaspidi ka piirkondlikult piiranguid vältida. Ehk kui mõnes piirkonnas, kus on koroonapuhang soovitakse piiranguid vältida, siis võetakse kasutusele koroonapass.

Jaga

Vaata ka:

laps

OLULINE: Alaealiste jaoks muutub reisimise ja koolisisese huviharidusega seonduv COVID regulatsioon

Valitsus täpsustas COVID regulatsiooni seoses laste ja alla 18aastaste või sel õppeaastal 19aastaseks saavate noorte …

relv

Raplamaal toimus tulistamine.

Neljapäeval 23.09 laekus politseile teade, mille kohaselt Aespas ühe busspieatuse juures kuuldi laske. Väljakutsele reageerinud …

RK Mart Helme

Mart Helme: Irja Lutsar ei ole teadlane, ta on saamatu pensionär.

Eesti Vanemate liikmetega kohtumisel seadis EKRE aseesimees Mart Helme kahtluse alla teadusnõukogu juhi Irja Lutsari …

203382864 10227024274727464 544050193774459810 n scaled

POLITSEI PALUB ABI! Kas nägite pealt, kes laskis Vändras toonekurge, mille tagajärjel ta suri.

Pärnu politseijaoskond palub abi, selgitamaks välja, mis juhtus möödunud kuul Vändras valge-toonekurega, kelle vigastused olid …