Monday , 25 October 2021
soomeminuaeg

OLULINE: Soome valitsus avalikustas koroona vastu võitlemise uue tegevuskava.

Soome valitsus tegi täna neljapäeval, 9. septembril vaitsus põhimõttelise otsuse uuendada hübriidstrateegia tegevuskava. Uuendatud tegevuskava eesmärk on ühiskonna avamine ja avatuna hoidmine.

Tegevuskava kohaselt kaotatakse piirangud ja soovitused viivitamatult. Sotsiaal- ja terviseministeerium täpsustab edaspidi, kuidas järkjärguliselt tegevuskava rakendatakse.
Üleriigilistest piirangutest ja põhjalikest soovitustest loobutakse, kui vähemalt 80 protsenti üle 12-aastastest vaktsiini sihtgruppi kuuluvatest elanikest on kaks korda vaktsineeritud või neil on olnud võimalus saada mõlemad vaktsiinidoosid.

Uuendatud tegevuskava on praegu kehtiv ja seda uuendatakse vastavalt vajadusele.

Epideemiat tõrjutakse piirkondlikult – epideemia faasidest ja nendega seotud piirangutest loobutakse

Edaspidi võideldakse koroonapideemiaga eelkõige kohalike ja piirkondlike meetmete abil.

Ühiskonna erinevad funktsioonid on põhimõtteliselt avatud ja mitte piiratud. Kui nakkusekollete likvideerimiseks on vaja piiranguid, on need suunatud väga täpselt.

Viimase abinõuna epideemia ohjamiseks saavad omavalitsused, ravipiirkonnad ja piirkondlikud valitsusasutused rakendada väga hoolikalt valitud, sihipäraseid ja lühiajalisi sihipäraseid piiranguid olukordades, kus on suur haiguse leviku oht.
Tegevuskavas rõhutatakse, et otsuste tegemisel arvestatakse jätkuvalt lapse huvide eelistamise põhimõttega. Lisaks peaksid kõik piirangud käsitlema erinevaid sektoreid võimalikult võrdselt.

Kui epideemiaolukord ootamatult halveneb, on võimalik minna tagasi riiklike juhiste juurde, et kasutada põhjalikumaid meetmeid. Sel juhul teeb valitsus põhimõttelise otsuse riikliku hädapidurdusmehhanismi kasutuselevõtu kohta.

Allikas. eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 25 at 17.18.14

Nõmme COVID-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunkt on avatud 26. oktoobrini

„Kaitsmaks ennast ja oma lähedasi on võimalik veel 26. oktoobri õhtuni end Nõmme sotsiaalmaja taga …

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …