Sunday , 28 November 2021
saksamaa

OLULINE: Saksamaal tuleb samuti sundvaktsineerimine.

Pärast Austria otsust muuta koroonavaktsiinid kohustuslikuks on sama sundvaktsineerimise teed minemas Saksamaa, kus möllab võimsaim koroona laine alates pandeemia algusest.

Koroona olukorda Saksamaal peetakse katastroofiliseks, kuna haigeid tuleb kogu aeg peale ja haiglad täituvad.

Saksamaal on vaktsineeritus suhteliselt madal – alla 70 protsendi. Saksa turismivolinik Thomas Bareiß tunnistas, et sellises olukorras on sundvaktsineerimine möödapääsmatu.

Bareiß ütles uudisteagentuurile DPA, et tagantjärele hinnates oleks pidanud seda algusest peale tegema.

Saksamaal Münchenis jäetakse koroona tõttu ära kuulus jõuluturg, mis meelitab ligi miljoneid külastajaid. Baierimaa peaminister Markus Söder ütles väljaandele Berliner Zeitung, et tema arvates ei suudeta sundvaktsineerimist ära hoida. Ta lisas, et vastasel korral jäädaksegi igaveseks koroona lõksu.

Olukord Baierimaal on nii hull, et sealt on hakatud patsiente viima Itaalia haiglatesse. Saksa terviseminister Jens Spahn ütles, et pole välistatud riigi lukkupanek nagu see toimus Austrias. Ministri sõnul valitseb Saksamaal hädaolukord.

Ühendkuningriigi terviseminister Sajid Javid ütles, et riigis pole kavas mingil juhul mingit sundvaktsineerimist kehtestada. Terviseminister kinnitas, et tema ei suruks kunagi kellelegi vaktsiine peale, vahendab Daily Mail.

Ühendkuningriigi terviseminister ütles, et vaktsiini võtmine peab olema igaühe vaba valik. Tema väitel on sundusest palju parem lahendus inimeste veenmine.

Corona: Söder für allgemeine Impfpflicht in Deutschland

München – Der bayerische Ministerpräsident Markus Söder plädiert für eine allgemeine Impfpflicht. „Ich glaube, dass wir am Ende um eine allgemeine Impfpflicht nicht herumkommen werden”, sagte der CSU-Chef am Freitag in München: „Sonst wird das eine Endlosschleife mit diesem Mist-Corona.” Anders als Österreich, das bereits eine Impfpflicht beschloss, will Söder aber eine Diskussion darüber erst im Frühjahr führen.

Allikas. Eestinen.fe
Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …