Sunday , 26 September 2021
arst

OLULINE: Plaanilise ravi järjekorrad võivad taas pikenema hakata

Tervishoius on välja kuulutatud hädaolukord ja 20. augustiks peavad haiglad looma lisavoodikohti koroonahaigetele. See tähendab, et niigi pikad plaanilise ravi järjekorrad hakkavad taas pikenema.

Kaks päeva juuli alguses – just nii palju on Lääne-Tallinna keskhaiglas (LTK) sel aastal olnud päevi, mil koroonaosakonnas pole ühtegi haiget. Juba juuli lõpus oli neid ravil paarkümmend ja viimase nädalaga on haigete arv kerkinud üle 30. Aga see on alles algus.

“Meie probleemiks kindlasti on personal, mida me oleme hakanud juba juurde otsima, sest tavatingimustes kõik 80 nakkuskliiniku voodit ei ole patsientidega täidetud,” ütles LTK ravijuht Imbi Moks “Aktuaalsele kaamerale”.
Eelkõige on puudu õdedest ja hooldajatest ning koroonahaigete lisandudes tuleb neid hakata teistest kliinikutest nakkusosakonda tööle saatma. See aga tähendab, et niigi pikalt näiteks puusa- või põlveliigese operatsiooni oodanud patsientidel tuleb varuda kannatust, sest esimesena peab tegevust koomale tõmbama ortopeediaosakond.

“Kindlasti on saba veel sellest, et me kevadel ja suve hakul täisvõimsusega plaanilist ravi teha ei saanud,” tõdes Moks.

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht ja Pärnu haigla juht Urmas Sule ütles “Ringvaates”, et praegusel haigestumustasemel on mõju plaanilisele ravile marginaalne. See võib hakata aga mõjutama neid haiglaid, kuhu satub rohkem koroonahaigeid.

Moksi sõnul on tänavu ravijärjekordade lühendamisele pannud oma pitseri puhkusteperiood.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

26.09 Ööpäevaga tuvastati 465 uut covid-19 haiget, suri 1 inimene.

26. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 149 inimest. Kokku on haiglas 182 …

13074736t1hd2da

25.09 Ööpäevaga tuvastati 644 uut covid-19 haiget, haiglaravi on 137 inimest.

25. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 137 inimest. Kokku on haiglas 167 …

BioBlockninaspre

Koroona ninasprei BioBlock ei ole ravim.

Juba pool aastat on Eesti apteekide lettidel ninasprei BioBlock, mille kohalikud teadlased töötasid välja veise …

vaktsiin

OLULINE: Teadlased ei soovita kolmandat vaktsiinidoosi.

Koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud inimesed ei vaja kolmandaid süste ehk niinimetatud tõhustusdoose, kuna antikehade taset …