Monday , 25 October 2021
mobile phone gd5cb26ea7 640

OLULINE: Müüd Facebookis kaupa? Vaata, millisel juhul pead selle pealt ka makse tasuma

Kas oled Facebookis midagi müünud või raha eest kellelegi abi pakkunud? Kui jah, siis kuidas olla kindel, et maksuamet sinuga ühendust ei võta, et äritegevuse eest maksud sisse nõuda?

Müügikeskkondi ja gruppe on sotsiaalmeedias erinevaid: “FB turg. osta, müü ja vaheta”, “Ostan, müün ja vahetan! Reeglite vaba!”, erinevad kaubamärgi outlet’id, “Didrikson Eesti turg” ja veel teisigi.
Maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juht Erkki Paulus ütleb, et müüjad sageli ei tea, et sotsiaalmeedias kaubeldes tegelevad nad ettevõtlusega ning peavad teenitud tulult ka makse tasuma.

“Üks asi on müüa internetis enda isiklikke asju, millest soovitakse lahti saada. Näiteks, kui ostsid vale suurusega saapad ning müüd need kellelegi edasi, siis saad seda teha maksuvabalt,” märgib ta. “Kuid kui oled tellinud välismaalt kaupa eesmärgiga see Eestis kallimalt edasi müüa, siis on tegemist juba ettevõtlusega ning teenitud summalt tuleb tasuda nii tulu- kui ka sotsiaalmaks.”

Internetis asjade müügiga raha teenivad inimesed ei mõista tihti, et tegemist on ettevõtlusega. Nad ei deklareeri tulu puhtalt teadmatusest ega oska aimatagi, et rikuvad sellega seadust.

Loe edasi SIIT
Allikas. ari.geenius.ee

Jaga

Vaata ka:

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …

girl g5db3c0ada 640

Leitud: Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81-aastase Arvi leidmisel

Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81- aastase Arvi leidmisel. Teatame kahetsusega, …