Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
DSC01282

OLULINE: MIS-C’d on Eestis põdenud üle 30 lapse, umbes pooled neist vajavad intensiivravi.

Koroona on haigus mis võib ka lapsi tabada raskelt ja neilt isegi elu võtta. Täna on Tallinna lastehaiglas covidiga neli last. Paljudele on ootamatu, et ka lapsed põevad koroonat väga raskelt ja haigus võib neile põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

“Lapsi ei ohusta vaid koroonaviirusesse nakatumine,” ütles lastearst Ülle Uustalu, kelle sõnul võib Covidi läbi põdeda kergelt, kuid selle järel on just lastele suureks ohuks MIS-C ehk multisüsteemne põletikureaktsioon.

“See on Covidi-spetsiifiline, teiste haigustega –  näiteks gripiga – seda ei teki,” rääkis Uustalu.

MIS-C tekib just asümptoomselt läbi põdenud lastel 4-6 nädalat pärast Covidi läbipõdemist. “Tekib uus palavikutõus, tihti on esmaseks sümptomiks kõhuvalu, lisandub lööve ja kõigil on südamelihasepõletik,” lausus ta.

MIS-C’d on Eestis põdenud üle 30 lapse, umbes pooled neist vajavad intensiivravi.

Tallinna lastehaiglast teatati üleeile kahjuks 7-aastase poisi surmast, mõni kuu varem suri ka üks imik. Covid levib noorte seas jõudsalt, viimase nädala seisuga on alla 18-aastaste nakatumine tõusnud 70%.

Uustalu prognoosis, et levik muutub laialdaseks, kuna lapsed on suures osas vaktsineerimata.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp ütles, et vaktsineerimise tempo võiks hoogsam olla. “Siinkohal ongi oluline rõhutada, et nagu näeme, siis ka omikroniga kulgeb vaktsineeritud haigetel haigus kergemini,” rääkis ta.

Nii dr Uustalu kui ka Sepp soovitavad lapsed vaktsineerida. Laste kaitsel viiruse eest on oluline ka ülejäänud pere vaktsineerimine ning ka maski kandmine, distantsi hoidmine ja hea kätehügieen.

Lapsed ja teismelised saavad nakkuse enamasti külge pere või tuttavate ringis.

Novembri algusest jõuludeni kehtinud statistika andmetel vähendab vaktsineerimine alla 19-aastaste haiglasse sattumise võimalust 46,3 korda. Tallinnas on 5-11aastaseid vaktsineeritud 3,5% ja 12-17 vanuserühmas 50,7%.

Koroonaennetuspunktid töötavad Vabaduse väljakul, Lindakivi kultuurikeskuses, Kristiine keskuses ja Haabersti Rimis. Jätkub ka kodusvaktsineerimise teenus, kuhu saab aega broneerida telefonil 677 8448.

KOMMENTAARID (0)

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!