Friday , 28 January 2022
phone gb3f10f594 640

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle seitsme miljoni euro.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnul on kelmid hakanud viimase paari nädala jooksul end esitlema politseinikena. “Nad on võtnud politsei kodulehelt õigete politseinike nimed ja ütlevad ka žetooni numbri. See ei ole õige number, aga nimed on õiged. See on selle jaoks, et inimestel tekiks esimene usaldus,” selgitas Tambre “Aktuaalsele kaamerale”.

Libapolitseinikud küsivad telefonis, kas inimene on volikirjaga võtnud laenu ja kui kuulevad, et seda pole tehtud, siis küsivad isiku tuvastamiseks PIN-koode. Mõni kelm ütleb end olevat ka Venemaa politseist ning see õigustab ka vene keeles rääkimist.

“Meie andmetel need kõned tulevad Ukrainast. Ainuükski Põhja prefektuuris on politsei saanud inimestelt 1500 teadet, et nad on sellise kõne saanud. Kokku on novembris olnud kaheksa teadet, kus inimesed on helistajat usaldanud ning saanud kahju. Jätkuvalt kasutavad kelmid juba tuntud skeemi, kus pank on justkui avastanud kahtlase tehingu ning algab andmete kogumine,” rääkis Tambre.

Vene keeles tehtud kõnet põhjendatakse näiteks, et tegu on raha ülekandega teise riiki.

Sotsiaalmeedias on tuhandeid lõkse, kuidas kergeusklikke meelitada armuskeemidesse. Tambre sõnul langeb aastas sellisesse lõksu vähemalt paar-kolm inimest. Kelmid on asunud ka vaatlema automüügiportaale ja teevad kõne neile, kes on oma auto müünud, rääkides sellest, et raha ülekandega on probleeme.
Kelmi käest raha tagasi saada suurt lootust pole. “Ma arvan, et ei ole. Kelmi elustiil on – nii palju kui teenib nii palju ka kulutab. Kahjuks ei ole,” tõdes Tambre.

Ta lisas, et just jõulude eel peab olema tähelepanelik, sest pühade eel on inimesed rohkem manipuleeritavad ja kelmid oskavad seda kasutada.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …