Uudised

OLULINE: Facebookis levib kulutulena uus pahavara, ära kindlasti ava seda!

Facebookis levib viirus, mille käigus püüavad petturid varastada teie Facebooki sisselogimisandmed ning seejärel teie kontot kasutada mitmetel alatutel eesmärkidel.

Pettuse eesmärk on meelitada Facebooki kasutajaid klõpsama videolingil. Videol on sageli kaasas mõni küsimus „Kas see oled sina?” või “Kas see oled sina seal videos?” , ja see pärineb tõenäoliselt ühelt teie sõbralt, kes juba langes selle kelmuse ohvriks.

Parim toimimisviis, kui saate sõbralt mõne nendest videolinkidest, on sellele mitte klõpsata ja võimaluse korral oma sõpra telefoni või e-posti teel teavitada, et tema konto on ohus. On võimalik, et video saadeti sõbra kloonitud Facebooki kontolt, millega pettur teiega varem sõbrunes.

Kui klõpsate lingile, suunatakse teid võltsitud Facebooki sisselogimislehele, kus on teade teie teabe kinnitamise kohta, mille järgselt pääsete videot vaatama. Kui märkate ülaosas ebatavalist URL-i, on üsna ilmne, et see leht kujutab endas pettust. Kuid kui te ei pööra tähelepanu ja sisestate sinna oma sisselogimisandmed, olete andnud petturitele teie konto ülevõtmiseks vajaliku teabe.

Loe edasi SIIT
Alliaks. arileht.delfi.ee

Jaga
Back to top button