Wednesday , 26 January 2022
eur

OLULINE: Detsembris oli Eestis euroala kiireim inflatsioon

Euroala aastainflatsioon kiirenes Eurostati kiirhinnangu järgi detsembris novembri 4,9 protsendilt 5 protsendini, Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 8,6 protsendilt 12 protsendini, mis oli ka regiooni järseim hinnakasv. 

Eesti statistikaameti teatel tõusis tarbijahinnaindeks 2021. aasta detsembris 2020. aasta detsembriga võrreldes 12,2 protsenti, vahendab BNS.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid lõppeval kuul enim 26-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 3,2 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 2,9 protsendiga tööstuskaubad ning 2,4 protsendiga teenused, selgus Eurostati andmetest.

Kuu varem oli energiasegmendi aastakasv 27,5 protsenti, toidu-, joogi- ja tubakakaupade inflatsioon 2,2 protsenti, tööstuskaupade puhul 2,4 protsenti ning teenuste puhul 2,7 protsenti.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon detsembris 2,6 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 2,8 protsendiga Portugal ja 3,2 protsendiga Soome. Kiireim aastainflatsioon oli peale Eestit Leedus, 10,7 protsenti, 7,7-protsendise näitajaga järgnes Läti.

Euroopa Keskpank (ECB) seadis 22. juulil toimunud rahapoliitika nõukogu istungil uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi. ECB teatel võib tulla üleminekuperiood, mil inflatsioon uut 2-protsendist eesmärki mõõdukalt ületab.

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM. Teisipäev 27.01- Sajab lund, lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur tõuseb -5..+3°C

Öösel: Pilves ilm. Lumesadu liigub läänest ida poole, kohati tuiskab, Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks …

pension

Valitsus algatas riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu,

Valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu (475 SE) on esitatud …

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …