Uudised

Õiguskantsler: nädala neljanda kontrolltöö teinud õpetaja käitus lubamatult

Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul rikkus bioloogiaõpetaja õppekorralduse määrust, kui korraldas kontrolltöö klassile, kellel samal nädalal oli juba plaanis kolm kontrolltööd.

Kuigi selle kontrolltöö määratles bioloogiaõpetaja lihtsalt hindelise tööna, vastas see kontrolltöö tunnustele ja põhjustas õpilastele lisakoormust, leidis Madise.

Õiguskantsleri poole pöördus üheksanda klassi õpilane, kelle sõnul oleks plaani järgi pidanud tema klass tegema ühel õppenädalal (18.–22. aprill) neli kontrolltööd. Samas sätestab määrus, et õppenädalas võib olla kuni kolm kontrolltööd.

Kooli õppejuht selgitas õiguskantsleri nõunikule, et sel õppenädalal toimus 9.a klassil kolm kontrolltööd: ajaloos, eesti keeles ja ühiskonnaõpetuses. Kuigi algul pidi klass sel õppenädalal tegema kontrolltöö ka bioloogias, siis kooli elektroonilises õppeinfosüsteemis seda tööd enam ei kuvatud. Bioloogias toimus samal nädalal kontrolltöö asemel õpilastega kokkuleppel hindeline töö. Bioloogiaõpetaja oli andnud õpilastele mõista, et tööd ei ole võimalik edasi lükata ja enamik õpilastest olevat vastanud õpetaja ettepanekule peanoogutusega.

“Õpilastega sel viisil kokkulepet sõlmides rikkus õpetaja määruses kehtestatud nõuet. Kuigi kokku lepiti hindelises töös, vastas see siiski kontrolltöö määratlusele, seega pidid õpilased tegema nädalas sisuliselt ikkagi neli kontrolltööd. Kooli õppejuht nõustus õiguskantsleri nõunikuga, et õpetaja käitus lubamatult,” kirjutas Madise vastuses avalduse teinud õpilasele. “Ka juhul, kui kõik õpilased oleksid õpetaja sellise ettepanekuga nõus olnud, olnuks tegemist õpilaste õiguste rikkumisega,” lisas ta.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button