Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
adult g48704ae4f 640

Ohumärgid, peaksid kohe beebipillide võtmise lõpetama!

Rasestumisvastaste vahendite osas on naistel mitmeid erinevaid valikuid ning otsuse langetamisel on tihti oluliseks kaalukeeleks võimalikud kõrvalmõjud.

Antibeebipillid on mugav ja levinud rasestumisvastane vahend. Tasub endale aga meelde tuletada, et nendega kaasnevad mõned kõrvalmõjud, mis võivad aja möödudes üha häirivamalt mõjuda.

1. Kontrollimatud tujud. Kui sa märkad, et pärast antibeebipillide võtmist oled tujukas ja vahel lausa isegi nutad, võivad põhjuseks olla valed pillid. Räägi sellest oma arstiga ning vajadusel vaheta beebipille, millel on sulle sobivam meeleolu mõjutavate östrogeeni ja progesterooni kogus.

2. Sind kimbutavad seedehäired. On leitud, et naised, kes on viis või rohkem aastat tarvitanud beebipille, on suurema riskiga haigestuda Crohni tõppe, millele viitavad valu alakõhus, kõhulahtisus ja väsimus.

3. Sa oled sage unustaja. Antibeebipillid on 99% usaldusväärsed vaid juhul, kui neid tarvitada juhendi järgi igapäevaselt. Kui sa kipud seda unustama, ei maksa tablettidelt kaitset loota ja mõistlikum oleks need mõne teise rasestumisvastase vahendi vastu välja vahetada.

3. Vahekorra isu on kadunud. Kõige sagedasem antibeebipillide kõrvalmõju on see, et need mõjutavad sugutungi – et need vähendavad testosterooni taset, võib naine tunda vahekorra vastu vähem huvi. Seega kui tunned, et tahaksid vahekorda, kuid isu nagu pole, võta midagi ette. Üks võimalus on lõpetada tablettide võtmine ning kasutada vahekorras kondoomi.

4. Vistrikud kipuvad näole. Kui pärast antibeebipillide kasutama hakkamist tekib näole üha rohkem vistrikke, võib see olla märk, et tarvitad valesid pille. Antibeebipillid leevendavad reeglina aknet, kuid vaid juhul, kui tarvitad õigeid tablette.

 

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!