Reede , 9 juuni 2023
Erakorralised uudised

Nutikas Nublu päästis kahe alaealise lapse elu

Möödunud nädalal oli taaskord mitu ohtlikku tulekahju ja vingugaasimürgituse olukorda. Keila, Pärnu, Kiviõli, Sillamäe, Narva ja Tartumaa juhtumite puhul aitas halvima ära hoida nutikas signaali edastav andur.

Möödunud nädalal registreeris Nublu andur Keila eramus vingugaasi häire, millele reageerinud patrullil õnnestus kohapeal ühendust saada kodus viibinud kahe alaealise lapsega. Laste jutu kohaselt oli vanaema mõned tunnid tagasi ahju kütnud, seejärel ära läinud, kuid ema polnud koju veel jõudnud. Võimalike tervise probleemide ennetamiseks ja kütteseadme kontrollimiseks kaasas turvatöötaja Päästeameti. Kohale tuli ka kiirabi ning peagi saabus laste ema, kes helistas G4Si juhtimiskeskuse vastamata kõnele tagasi ja sai info kodus toimuvast. Eluruumid tuulutati päästjate juuresolekul ja lastele tehti esmane tervisekontroll. Kuna vingugaasi tase oli eramus üsna kõrge, siis kiirabi meedik otsustas lapsed vingumürgituse kahtlusega kaasa võtta ja lapsed koos emaga toimetati Tallinna haiglasse kontrolli.

Lisaks oli möödunud nädalal ka mitu ohtlikku tulekahju olukorda. Pärnu eramus registreeris andur tulehäire. G4Si juhtimiskeskus sai ühendust teisena märgitud kontaktisikuga ja häire annulleeriti. Peale häire tühistamist tulehäired aga jätkusid. Juhtimiskeskus proovis uuesti eramu perenaisega ehk peamise kontaktiga ühendust saada, kuid helistamisele ei vastatud. Võttes arvesse asjaolu, et tulehäired jätkusid ja teine kontaktisik kohal ei viibinud, saadeti objektile patrullekipaaž. Turvatöötaja sai kodus viibinud perenaisega ühendust ja selgus, et köögis oli teadmata asjaoludel elektripliit sisse lülitunud ja pliidil olnud lõikelaud ning ajalehed süttisid. Põlengu puhkemise ajal viibis perenaine hoovis. Põleng likvideeriti ja pliit ühendati vooluvõrgust lahti.

Lisaks veel mõned näited lõppenud nädala sündmustest:
•         Kiviõli eramust tuli tulehäire, kui pelletkamina alt, mis asus puitpõranda peal, hakkas suitsu tulema
•         Narva korterist tuli tulehäire, kui pliidil oli toit kõrbema läinud 
•         Tartu maakonna eramus oli tulehäire põhjuseks põlema läinud küttekolle
•         Sillamäe korterist tuli tulehäire, kui perenaine oli süüa teinud ning magama jäänud

Allikas: AS G4S Eesti

Vaata ka:

Euroopa suplusvee kvaliteet on endiselt kõrge

Täna avaldatud iga-aastase suplusvee aruande kohaselt vastas enamik Euroopa supluskohtadest 2022. aastal Euroopa Liidu kõige …