Sunday , 19 September 2021
pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Tarbijakaitse nõuandeartikkel: Kuidas tegutseda II sambast väljavõetud rahaga?

Pensionireformi tulemusel saavad kõik soovijad lõpetada II pensionisambasse raha kogumise ning võtta välja sinna kogunenud raha. Lahkumisavaldusi II pensionisambast on esitatud juba mõnda aega. TTJA ettevõtluse osakonna kaubandustalituse jurist Mari-Liis Aas toob välja mõned olulised punktid, millele mõelda enne väljavõetud raha kasutama hakkamist.

Loe ka:  Pensionikeskus alustab täna 02.09 teisest pensionisambast lahkunutele väljamakseid 

Esmalt tasub märkida, et II pensionisambast lahkumine ei ole kohustus, vaid võimalus. „Kui praeguse pensionifondi tootlikkus ei paku rahulolu, siis tasub võrrelda erinevate pensionifondide tootlikkust, et leida endale sobivaim. Seejuures tasub tähelepanu pöörata sellele, et mida suurem tootlikkus, seda suuremad võivad olla ka riskid,“ selgitab Mari-Liis Aas.

Paljud inimesed, kes soovivad II pensionisambast lahkuda, on küsimuse ees: mida teha väljavõetava rahaga edasi? Kui inimene ei tunne ise huvi investeerimise vastu ning tal puudub kindel visioon, mida väljavõetud pensionirahaga teha, siis tasub tõsiselt kaaluda, kas II pensionisambast tasub ikkagi lahkuda või oleks mõistlik jätkata raha kogumisega professionaalselt hallatavas pensionifondis.
Kui on kindel soov II pensionisambast lahkuda, siis tuleb hoolikalt kaaluda, kuhu raha paigutada selliselt, et raha väärtus vähenemise asemel kasvaks. Pangakontole seisma jäänud raha kaotab ajapikku inflatsiooni tõttu oma väärtust. Asjad kallinevad iga aastaga ning mida enam aega edasi, seda vähem saab pangakontol seisva raha eest midagi endale lubada – pangakontol seisva raha ostujõud muutub ajas väiksemaks.

Jaga

Vaata ka:

vanga 1

Selgeltnägija Vanga müstiline surm

Bulgaaria pimedast selgeltnägijast Vangast, kes elas aastail 1911‒1996, on kirjutatud palju raamatuid ja talle on …

Tarokaart

Pühapäev 19.09 Tarokaart on ARMASTAJAD

Tänase päeva Taro kaardi nimi Armastajad on romantilise kõlaga. Traditsiooniliselt tähendab antud kaart mõningaid probleeme …

242282563 2008683005967760 6536352264939314420 n scaled

Laupäeval 18.09 sängitati Haljala kalmistulmulda armastatud, laulja ja looja Lea Dali Lion’i urn.

Laupäeval 18.sept. sängitati Haljala kalmistul Lääne-Virumaal mulda armastatud, mitmekülgse ja väga erilise andega laulja ja …

maal elamise paev 2021 scaled

Maal Elamise päev – 25. september 2021

Maal Elamise päeva eesmärk on avada uksed tegusatele ja säravatele inimestele, et aidata neil leida …