Tuesday , 18 January 2022
light bulb gacc664c93 640

Norra valitsus otsustas kompenseerida ülejäänud talve jooksul majapidamistele 80 protsenti elektriarvest , Eesti seda ei plaani.

Norra valitsus otsustas kompenseerida ülejäänud talve jooksul majapidamistele 80 protsenti elektriarvest nende tundide eest, kui hind on kõrgem kui 70 eurot megavatt-tunni eest.

Kompenseerimise skeemi kuuluvad pered, kelle majapidamises on elektritarbimine kuni viis megavatt-tundi kuus. Detsembris teatas Norra valitsus, et kompenseerib 55 protsenti elektriarvest nende tundide eest, kui hind on kõrgem kui 70 eurot megavatt-tunni eest. See vähendas perede elektriarvet umbes 25 protsendi võrra.

Loe ka:  SKANDAAL: Martin Helme kutsub inimesi üles, ärge makske elektriarvet, kuna muud moodi valitsus aru pähe ei võta

Uued meetmed vähendavad majapidamiste elektriarvet jaanuaris ja veebruaris umbes 45 protsendi võrra, hindas Montelnews.

Kompenseeritava summa suurus ei sõltu sellest, millist tüüpi elektripakett majapidamisel on. Enamikul norralastel on börsipakett, seetõttu on nad turu volatiilsuse suhtes rohkem haavatavad.

Euroopat räsib energiakriis. Detsembris oli Norra pealinnas Oslos keskmine elektri hind 174 eurot megavatt-tunni eest. 2020. aastal samal perioodil oli see summa 33 eurot.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …